Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 4 czerwca 2010 
    

Kości DDR 3 Ballistix z czujnikami temperatury


Autor: Wedelek | źródło: Tech Connect | 08:12
(1)
Na łamach naszego portalu co jakiś czas możecie przeczytać o nowych zestawach pamięci które zostały wprowadzone do sprzedaży przez producenta X. Pomimo iż są to coraz wydajniejsze produkty, to jednak nie wzbudzają wielkiej sensacji, ponieważ na dobrą sprawę dla większości typowych użytkowników są one albo zbyt drogie, albo ich zastosowanie nie przynosi aż tak dużego skoku wydajności jak np. zmiana płyty głównej na inną z większym potencjałem OC. Jednak niedawno zaprezentowane układy typu DDR3 firmy Lexar Media wyłamują się z tego wzorca za sprawą zamontowania w kluczowych punktach ich konstrukcji czujników temperatury.

Dzięki temu po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania - Ballistix MOD Utility można w łatwy sposób monitorować zmiany temperatury kluczowych elementów. Funkcja ta powinna szczególnie przypaść do gustu entuzjastom OC, do których zresztą zestawy są skierowane. Kości Crucial Ballistix mogą pracować w trybie dwukanałowym i charakteryzują się częstotliwością pracy 1600MHz, timingami 8-8-8-24 oraz napięciem 1,65 V. Ciepło odprowadzane jest z powierzchni z wykorzystanie aluminiowych radiatorów z 32 żeberkami w kolorystyce czarno-żółtej. Układy Ballistix otrzymały certyfikat Intel XMP i są dedykowane dla platformy Intela zbudowanej w oparciu o procesory zgodne z podstawką LGA 1156. Zestawy składające się z dwóch 2GB kości pamięci trafią do sprzedaży w lipcu i będą objęte dożywotnią gwarancją producenta. Cena na razie pozostaje tajemnicą.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no to sw mikolaj (autor: mop231 | data: 4/06/10 | godz.: 17:10)
    wie co mi kupic :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.