Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 1 marca 2002 
    

IDF: technologia Intel Xscale


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:36
(1)
Na konferencji IDF w San Francisco, Intel zaprezentował rodzinę procesorów do zastosowań sieciowych z technologią Intel XScale. Nowe produkty to: procesor sieciowy Intel IXP2800 i Intel IXP2400 stosowany w routerach i podobnych urządzeniach sieciowych oraz procesor Intel IXP425 stosowany w urządzeniach DSL, wykorzystywany w kablowych i bezprzewodowych rozwiązaniach internetowych. Nowe produkty są szesnaście razy szybsze od modeli oferowanych wcześniej. Są one przewidziane do pracy z bardzo szerokim spektrum różnorodnych rozwiązań aplikacji - od domowych, poprzez biurowe, aż do centralnych routerów stosowanych przez dostawców usług. Nowe procesory Intela otrzymają wsparcie ze strony ponad trzydziestu firm, w tym członków Intel Internet Exchange Architecture Developer Network.

Zaawansowane przetwarzanie sieciowe
Procesor Intel IXP2800 będzie pierwszym układem komunikacyjnym zbudowanym w technologii 0,13 mikrona, zwiększającej wydajność przy mniejszych wymiarach procesora. Procesor Intel IXP425 upraszcza projektowanie systemów, zapewniając obsługę transmisji głosowych, wideo i danych za pomocą szerokiej gamy mediów, jak DSL, łącze kablowe, HDLC, IEEE 802.11x i Ethernet.

W pełni programowalne procesory Intel IXP2800 i IXP2400 zapewniają szerokość pasma odpowiednio 10 Gb/s (OC-192) i 2,5 Gb/s (OC-48) i wykorzystują mechanizm nazwany "Hyper Task Chaining", pozwalający procesorowi na jednoczesne wykonywanie wielu operacji. Zapewnia to pełną wydajność pracy sieciowej z zapasem mocy gwarantującym realizację złożonych usług.

Zintegrowany procesor wejścia/wyjścia jest podstawą konstrukcji nowej generacji pamięci masowych.. Procesor wejścia/wyjścia Intel IOP321, pracujący z zegarem 400 lub 600 MHz, jest zoptymalizowany pod kątem uzyskania wysokiej wydajności przy niskim koszcie. Obniżony pobór mocy eliminuje konieczność chłodzenia, a jednoukładowa konstrukcja umożliwia projektantom zaoszczędzenie miejsca na płycie głównej. Procesor wejścia/wyjścia Intel IOP321 obsługuje magistralę PCI-X. Zalety magistrali to: szybszy transfer danych w urządzeniach pamięci masowych i serwerach i ogólna poprawa parametrów wejścia/wyjścia systemu. Ponadto, magistrala PCI-X umożliwia stosowanie na płycie głównej zintegrowanych, jednoukładowych kontrolerów RAID, co upraszcza ich konstrukcję.

Intel wprowadził także do oferty zestaw dla projektantów Intel IQ80321, zawierający zasoby do opracowania konstrukcji sieciowych urządzeń pamięci masowych z wykorzystaniem procesora wejścia/wyjścia Intel IOP321.

Nowe procesory sieciowe są częścią Intel Internet Exchange Architecture, strategii działania polegającej na budowaniu grup produktów, tworzących bazę sprzętową dla zaawansowanych technik komunikacyjnych.

Ceny i dostępność
Procesory sieciowe Intel IXP2800 i IXP2400 będą sprzedawane w cenach odpowiednio od 485 USD do 695 USD i 230 USD do 360 USD, w zależności od szybkości pracy. Ilości testowe będą dostępne w trzecim kwartale b.r., zaś handlowe pod koniec roku. Procesor sieciowy Intel IXP425 został wyceniony na 25 USD do 45 USD, w zależności od szybkości pracy. Ilości testowe będą dostępne w drugim , zaś handlowe w trzecim kwartale b.r. Procesor wejścia/wyjścia Intel IOP321 jest aktualnie dostępny dla partnerów OEM w cenie 54 USD i 74 D odpowiednio za wersję 400 i 600 MHz. Wszystkie ceny odnoszą się do partii po 10 000 szt.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Rutery (autor: Yorik-brak rejestracji | data: 1/03/02 | godz.: 17:13)
    Czyżby więc Intel porzucił producję ruterów dla wypuszczania samych proców do nich? Hmm...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.