Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 1 lipca 2010 
    

Platforma MeeGo trafia w ręce deweloperów


Autor: Wedelek | źródło: Tweak Town | 11:32
(5)
Wspólna platforma MeeGo zoptymalizowana pod względem kompatybilności z telefonami komórkowymi, tworzona przez Intela i Nokię została rozesłana do deweloperów, a co za tym idzie proces jej opracowywania dobiegł końca. Nowe rozwiązanie to połączenie oprogramowania Intel Moblin z Maemo Nokii, które ma trafić do urządzeń mobilnych przyszłej generacji, w tym do smartphone'ów fińskiego producenta gdzie zastąpi Symbiana. Jest to więc kolejna po wersji dla netbooków, która ukazała się w maju odmiana MeeGo.

Wersja która trafiła w ręce deweloperów została skonfigurowana z myślą o Nokii N900 oraz przyszłych telefonach wyposażonych w procesor Intel Atom. Obecne wydanie zawiera między innymi API, interfejs użytkownika, obsługę klawiatury ekranowej i funkcji wybierania numeru, obsługę nawiązywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych, kontakty, galerię, przeglądarkę internetową oraz wsparcie dla obsługi aplikacji firm trzecich.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jakoś tak staromodnie to wygląda (autor: Borat | data: 1/07/10 | godz.: 19:04)
  Mam nadzieję, że działa to lepiej niż nieszczęsny Symbian

 2. Symbian (autor: MagS | data: 1/07/10 | godz.: 23:31)
  Symbian to obecnie najszybszy i najbardziej stabilny system. Oferuje dużo więcej niż raczkujące systemy konkurencji a mimo wszystko jest przez pseudo krytyków opluwany. Dlaczego? trzeba zniszczyć konkurencję. Jakim świetnym system jest Symbian nowej generacji wie każdy kto bawił się chociaż chwile telefonem Omnia HD. System w niczym nie odbiega od konkurencji jeśli chodzi o atrakcyjny wygląd a dodatkowo oferuje świetne rozwiązania wewnętrzne jak np. niezawodną wielozadaniowość czy funkcjonalność.

 3. @MagS (autor: Qjanusz | data: 2/07/10 | godz.: 08:56)
  chciałem bardzo swoją Omnię wymienić na Omnię HD.
  Pobawiłem się nią w jakimś salonie, żeby upewnić się na 100% że decyzja wymiany (+ niewielka kaska) będzie dobra.

  Po zabawie stwierdziłem że na 100% zostaję na starej Omni. Nową olałem właśnie przez Symbiana.
  Fakt, Symbian jest stabilny i szybki, ale jego drętwota, ograniczenia i kiepska dostępność dobrych aplikacji mnie zabiła.

  Jeden doceni to, drugi tamto.
  Jeden system jest lepszy w jednym a drugi w drugim.
  Każdy znajdzie coś DLA SIEBIE. Bez narzucania innym swojej wizji :-)


 4. Jeżeli ktoś uważa, że symbian jest stabilny i szybki to chyba go nie używał (autor: imarid | data: 2/07/10 | godz.: 09:17)
  Na mojej nokii 5530 aplikacje dosłownie potrafią się wyłączyć kiedy chcą, przy okazji czasami zawieszając telefon; nawet podczas dzwonienia lub odbierania rozmowy potrafi się zawiesić i w takich sytuacjach trzeba go "resetować" poprzez wyciągnięcie baterii (co prawda podczas dzwonienia się mi nie zdarzyło, ale mojemu bratu tak, na N73). Nie da się ukryć, że symbian jest po prostu kiepski. Może ma dosyć dużo aplikacji na internecie (większość z nich i tak jest zbędna), ale to niestety go nie ratuje ze straconej pozycji...

 5. @imarid (autor: Qjanusz | data: 2/07/10 | godz.: 09:25)
  mam podobne doświadczenia wyniesione z Nokii 6260.

  Zobacz jak działa to na OmniiHD. Zmienisz zdanie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.