Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 5 lipca 2010 
    

Nowy "potwór" Intela dla segmentu mobile


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla | 10:29
(2)
Intel zdecydował, że obecnie montowany w notebookach procesor Core i7 920XM z rodziny Extreme o taktowaniu 2.0GHz (3.2GHz z TurboBoost) powinien być zastąpiony przez jeszcze szybszy model. Zmiana na fotelu lidera nastąpi w trzecim kwartale bieżącego roku, a sukcesorem zostanie produkowany w 45nm procesie produkcji, czterordzeniowy Core i7 940XM który podobnie jak poprzednik należy do serii Extreme a jego zegar wynosi 2.13GHz (3.33GHz z TurboBoost). Nowość jest kierowana w stronę entuzjastów, a CPU charakteryzuje się 8MB pamięci podręcznej, wsparciem dla pamięci DDR3 1333 oraz TDP na poziomie 55W.

Intel postawił więc na bezkompromisową wydajność, jednak jeśli do wartości tej dodamy odpowiednio mocny układ graficzny i system odprowadzenia ciepła to może się okazać, że taki zestaw ma już niewiele wspólnego z mobilnością. Również cena jaką Intel będzie sobie życzyć za nowy model do najniższych nie należy i wynosi równowartość aż $1054. W tym świetle nikogo nie powinien dziwić fakt że Intel nie spieszy się zanadto z premierą sześciordzeniowych CPU dla segmentu mobile.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. CPU bardzo miodny, (autor: Qjanusz | data: 5/07/10 | godz.: 10:54)
    ale dlaczego nie w 32nm?

    Dać takiego killera dłubniętego w 32nm, niezbyt wydajną, ale oszczędną i sensowną grafikę i można cieszyć się bardzo wydajnym lapkiem, który będzie potrafił wytrzymać na baterii dłużej niż 2 godziny.


  2. Właśnie (autor: neuron | data: 5/07/10 | godz.: 18:08)
    Jak by się chciało kupić laptop z dobrym prockiem to juz trzeba cały zestaw brać z fermi lub radkiem z seri Hd 58xx.Nie każdy gra na laptopie w gierki(a duzo osob patrzyteż na dlugosc pracy na baterii), a moze mi sie ubzdurało mieć w lapku najmocniejszego icore7 ze zintegrowana grafiką i co wtedy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.