Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 5 lipca 2010 
    

Nagraj wakacje w HD


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 23:44
Dział analiz porównywarki cen Okazje.info przyjrzał się tym razem najpopularniejszym modelom kamer cyfrowych. Początek wakacji pokazał, że kamera nie służy nam już tylko do filmowania. Coraz istotniejsze dla internautów okazują się funkcjonalności dodatkowe, jak chociażby przesyłanie danych do serwisu YouTube. 80 % modeli wśród top10 kamer wybieranych w internetowej porównywarce cen Okazje.info to kamery full HD. Tym samym rozdzielczość jest, obok możliwości robienia zdjęć, jednym z podstawowych parametrów decydujących o popularności kamery. Poza parametrami użytkownicy zwracają też uwagę na dodatkowe funkcjonalności - 4 z 10 najpopularniejszych kamer oferują bezpośrednie wysyłanie filmu do YouTube. Producenci przygotowali też inne udogodnienia, jak moduł GPS do łatwego oznaczania, gdzie zrobiono zdjęcie czy funkcję rozpoznawania twarzy - mówi Tomasz Śpibida z porównywarki Okazje.info.

Także niewielkie rozmiary kamery są cechą pożądaną w czasie wakacji. - Wśród topowych modeli zaledwie jeden to półprofesjonalna, duża kamera Sony. Pozostałe to niewielkie kamery cyfrowe, nagrywające głównie na kartach pamięci (80%) lub na wbudowanym dysku twardym (20%). Wśród nich jedna z najmniejszych dostępnych na rynku kamer HD - Toshiba Camileo P10 - dodaje Tomasz Śpibida.

Ceny najpopularniejszych modeli wahają się od niecałych 400 zł (wspomniana Toshiba P10 z cyfrową stabilizacją i cyfrowym zoomem) do około 1000 - 1600 zł dla modeli z optyczną stabilizacją, dużym zoomem optycznym i pojemną pamięcią. Model Sony HDR-XR350 z twardym dyskiem 160 GB kosztuje od 3244 zł wzwyż. W tegoroczne wakacje średnia cena dla najpopularniejszych kamer (amatorskie modele) wynosi 1254 zł.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.