Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 9 lipca 2010 
    

Technologia ASUS Dual Intelligent Processors


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 08:39
Firma ASUS prezentuje nowe podejście w projektowaniu płyt głównych – technologię Dual Intelligent Processors - w którym dwa inteligentne procesory odpowiedzialne są za optymalizację systemu, zapewniającą wyższe osiągi i większą oszczędność energii. Nowa architektura składa się z procesorów TurboV Processing Unit, w skrócie TPU, oraz Energy Processing Unit, w skrócie EPU. Razem pozwalają na osiągnięcie ogromnej mocy obliczeniowej i chronią przyrodę, zmniejszając „ślad węglowy” komputerów stacjonarnych.

Jednostki te rozwiązują dwa najważniejsze problemy związane z ewolucją sprzętu komputerowego - osiągi i oszczędność energii. Producenci procesorów wciąż zwiększają liczbę rdzeni i zmniejszają proces technologiczny, aby podnieść moc obliczeniową. Nowa technologia firmy ASUS pozwala na optymalizację systemu zwiększając osiągi, a jednocześnie zapewniając zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

TPU to zupełnie nowe podejście do technologii TurboV. Procesor ten w czasie rzeczywistym zwiększa moc obliczeniową i jednocześnie monitoruje osiągi, aby zapewnić pełną stabilność pracy. TPU przejmuje część obciążeń głównego procesora i tak zarządza dostępnymi zasobami, aby zapewnić jak największe osiągi. TPU wspiera szereg innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez firmę ASUS, automatycznie wyszukuje optymalne ustawienia systemowe i zwiększa wydajność nawet o 37%.

„Zwiększanie osiągów wymaga finezji i powinno być przyjazne dla użytkownika. Technologia ASUS TPU właśnie to zapewnia. Ręczne modyfikowanie ustawień systemu wymaga dużej wiedzy i wiąże się z dużym ryzykiem. TPU pozwala na wprowadzanie ulepszeń i cieszenie się większą wydajnością bez potrzeby grzebania w kablach”, mówi Joe Hsieh, dyrektor ASUS Motherboard Business Unit.

EPU (Energy Processing Unit) to drugi element architektury Dual Intelligent Processors. Jednostka ta monitoruje zużycie energii i odpowiednio nim zarządza, zapewniając oszczędność energii i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. EPU dokładnie i stale analizuje zużycie energii, odpowiednio zwiększając i zmniejszając zasilanie w zależności od potrzeb i obciążeń. Wiąże się to ze znaczną oszczędnością dla większości użytkowników, szczególnie podczas przeglądania stron internetowych, edycji dokumentów i wykonywania prac biurowych. Pierwotna moc obliczeniowa przywracana jest automatycznie i natychmiast, więc ma więc mowy o przestojach, czy przerwach w pracy.

Technologia ASUS Dual Intelligent Processors dostępna jest w wielu płytach głównych firmy ASUS.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.