Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 21 lipca 2010 
    

Google Images zaczyna wyglądać jak Bing


Autor: Wedelek | źródło: Tech Connect | 12:08
(2)
Przeszło dziewięć lat upłynęło od ostatniej poważnej zmiany w interfejsie Google pozwalającym szybko i łatwo wyszukiwać interesujące nas obrazki za pośrednictwem usługi Images. W międzyczasie na rynku zadebiutował Bing od Microsoftu, który wprowadził w tej kwestii sporo istotnych zmian dystansując firmę z Mountain View. Nowy wygląd to przede wszystkim nowy sposób segregowania wyszukanych obrazków, których miniaturki zajmują teraz mniej miejsca i można ich więcej zmieścić na jednej stronie, aż do 1000. Ponadto zniknął tradycyjny podział na strony, a zastąpił go nowy system, który wyświetla wszystkie rezultaty na jednej stronie doczytując zawartość w locie. Brzmi znajomo? Otóż dokładnie te same funkcje znajdziemy w Bingu, choć w przeciwieństwie do niego Google Image dzieli zawartość na ponumerowane zbiory, tak by łatwiej można było się odnaleźć w gąszczu obrazków.

Podobnie jak u konkurenta także i tutaj pomiędzy pseudo obszarami wydzielonymi w zależności od rozdzielczości naszego monitora możemy się szybko przemieszczać z wykorzystaniem klawiszy Page Up / Page Down, a po najechaniu na interesujący nas obrazek pojawia się jego powiększona wersja z informacjami dotyczącymi interesującej nas grafiki, a także możliwość wyszukania podobnych treści. Ponadto po kliknięciu na jeden z elementów wyszukiwarka przekierowywuje nas do strony na której został odnaleziony, ale nie wyświetla się już tradycyjna ramka u góry strony, a obraz jest otwierany w pływającej ramce w kontekście strony. Z nowej funkcjonalności mogą się już cieszyć anglojęzyczni użytkownicy. Nam niestety przyjdzie na aktualizację poczekać jeszcze kilka dni.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. stare bylo lepsze ;) (autor: Chrisu | data: 21/07/10 | godz.: 13:57)
    szkoda tylko że nie pokazywało wiecej obrazów na stronie...

  2. ... (autor: arhibald | data: 23/07/10 | godz.: 13:47)
    są addony dzięki którym jak scrolujesz w dół to ładują kolejne strony jako kontynuacje pierwszej

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.