Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Sobota 24 lipca 2010 
    

Seagate - wyniki za 4Q i rok fiskalny 2010


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 12:24
(4)
Seagate podał wyniki za kwartał zakończony 2 lipca 2010 – 46,8 mln dostarczonych dysków, przychód 2,66 mld dolarów, marża brutto 27,4 %, zysk netto - 379 milionów dolarów, rozwodniony zysk netto na akcję – 0,76 dolara. Wyniki finansowe za zakończony kwartał uwzględniają 6 milionów dolarów kosztów amortyzacji nabytych wartości niematerialnych i prawnych, wydatki na restrukturyzację o wysokości 16 milionów dolarów, 3 miliony dolarów innych kosztów związanych z zamknięciem elastycznej linii kredytu obrotowego w maju 2010 oraz 6 milionów dolarów korekty w górę wcześniejszych odpisów wartości aktywów trwałych i 50 milionów aktywów z tytułu odroczonego podatku. Łączny wpływ tych pozycji zaowocował wzrostem zysku netto o 31 mln dolarów, co odpowiada 0,06 dolara na akcję.

Firma ogłosiła, że w czasie ostatniego roku fiskalnego (okres zakończony 2 lipca 2010) sprzedała 193,2 mln dysków, przychód wyniósł 11,4 mld dolarów, marża brutto - 28,1 %, zysk netto – 1,61 mld dolarów, rozwodniony zysk netto na akcję – 3,14 dolara. Na wyniki finansowe w zakończonym roku fiskalnym składają się:

• 35 mln dolarów amortyzacji zakupionych wartości niematerialnych i prawnych
• 66 mln dolarów kosztów związanych z działaniami restrukturyzacyjnymi
• 3 mln dolarów kosztu zamknięcia linii kredytu obrotowego
• odpisów wartości aktywów trwałych na sumę 57 mln dolarów zrównoważonych kwotą 50 mln dolarów aktywów z tytułu odroczonego podatku

Łączny wpływ tych pozycji to o 111 mln niższy zysk, co odpowiada 0,22 dolara na rozwodnioną akcję.

„Jestem bardzo zadowolony z naszych wyników finansowych i operacyjnych w roku fiskalnym 2010” - powiedział Steve Luczo, Seagate CEO. „W FY2010 odnotowaliśmy rekordową sprzedaż, zyski oraz marżę operacyjną. Firma odpowiedziała na wzrost popytu na rynku pamięci masowych, który wzrósł o 22% w stosunku do poprzedniego roku. Przedstawiliśmy nowe, kluczowe produkty, wzmocniliśmy strukturę kapitałową oraz skupiliśmy się na poprawie fundamentów biznesowych firmy, które pozwolą na jej dalszy rozwój”.

„Dwa z kluczowych założeń przyjętych na początku czwartego kwartału nie spełniły się, co miało wpływ na wyniki finansowe. To stabilizacja makroekonomiczna oraz ceny odzwierciedlające równowagę popytu i podaży. Z powodu kryzysu finansowego w Europie oraz mniejszych wydatków konsumpcyjnych w USA i Europie, zapotrzebowanie rynku w Q4 FY2010 było w minimum naszych oczekiwań. Zmniejszona sprzedaż dysków oraz niekorzystne ceny wpłynęły na wyniki finansowe firmy w minionym kwartale. Pomimo tych czynników, Seagate odnotował najwyższe wyniki operacyjne w lipcowym kwartale w historii firmy.”

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. bla bla... (autor: Elektron | data: 25/07/10 | godz.: 22:09)
  dawać talerze 750GB, albo więcej! ;-)

 2. !>! (autor: bezrobotnydarek | data: 25/07/10 | godz.: 22:42)
  to oni zarabiaja na tych swoich przestarzałych dyskach więcej niż inne firmy na CPU, GPU lub SSD ?
  Jednak czasem nie warto produkować czegoś nowocześniejszego


 3. ... (autor: Elektron | data: 26/07/10 | godz.: 01:42)
  a dlaczego uważasz, że dyski nie są nowoczesne?
  Gdybyś poczytał, podążył temat, to szybko zmieniłbyś zdanie, co do zaawansowania technologicznego dysków. Nie można tak wszystkiego generalizować, bo nie byłoby postępu.


 4. widze (autor: kretos | data: 26/07/10 | godz.: 11:43)
  ze wszyscy ostatnio chwala sie rekordowymi zyskami, Intel, MS, nawet Seagate mimo ostatnich wpadek... Czekamy teraz na General Motors... Kiedy to ten kryzys był? Przypomina mi się dramatyczny news jak to Samsun zaczyna zamykać swoje linie produkcyjne TV bo popyt spadł - teraz prawda wychodzi na jaw:)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.