Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 3 sierpnia 2010 
    

Tablet internetowy z Windows 7 od Pegatron


Autor: Wedelek | źródło: Inside HW | 12:37
(3)
Zapowiedzi Steve'a Ballmer'a odnośnie pojawienia się tabletów internetowych pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 każdy fan sprzętu PC zapewne zna już bardzo dobrze. Nadszedł jednak czas na wprowadzenie słów w życie, a pierwszym znakiem wskazującym że "słowo zaczyna zamieniać się w ciało" jest prototypowy tablet o nazwie MasterPad zaprojektowany przez firmę Pegatron. W tym przypadku prototypowy oznacza mniej więcej tyle co 'w fazie projektowania' i to już dość zaawansowanego. Urządzenie zostało wyposażone w 11.6-calową matrycę IPS o natywnej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, a także 1.3MP kamerkę internetową, czytnik kart pamięci akcelerometr, moduł komunikacji 3G, dysk SSD o pojemności 32GB lub 64GB oraz porty: audio, dwa USB i mini-HDMI.

W obecnej fazie produkt w całości jest zbudowany w oparciu o platformę Intela zbudowaną z wykorzystaniem jego IGP i CPU Atom N450 taktowanego zegarem 1.66GHz. Oznacza to więc, że jeśli producent nie zdecyduje się doposażyć tabletu w dodatkowy układ graficzny z wydajnością w przypadku odtwarzania filmów w Full HD może być niezbyt ciekawie. Kolejnym na tym etapie rozczarowaniem jest 2-komorowa bateria pozwalająca na pracę przez zaledwie 5 godzin. W obu wypadkach należy mieć nadzieję, że produkt finalny zostanie poprawiony względem opisywanego dziś prototypu. Całość została zamknięta w ważącej 990 gram obudowie wykonanej ze stopu magnezu i aluminium o grubości 14mm. Urządzenie trafi do sprzedaży detalicznej w najbliższych miesiącach.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Blee (autor: ligand17 | data: 3/08/10 | godz.: 17:12)
    Może by wreszcie zaczęli coś sprzedawać, a nie tylko pokazują prototypy. Odnośnie ząs samego prezentowanego urządzenia: za ciężkie, zbyt krótko pracuje na baterii, zbyt mały dysk twardy. Sądząc po platformie wydajność również nie będzie powalać.

  2. jeśli naprawdę nie dadzą (autor: Elektron | data: 3/08/10 | godz.: 22:00)
    grafy, która pociągnie HD, to dawanie matrycy o tej rozdziałce, to totalny FAIL.

  3. cegła... (autor: XTC | data: 3/08/10 | godz.: 22:02)
    nie widzę zastosowania.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.