Firma Evga zaprezentowała swój nowy zasilacz przygotowany specjalnie z myślą o dostarczeniu należytej ilości energii do najbardziej nawet prądożernych konfiguracji, których elementy zapewne każdy entuzjasta zdecyduje się mocno podkręcić. Na komfort ten ma pozwalać produkt o nazwie Classified SR-2 i mocy 1200W. Oczywiście nawiązanie w nazewnictwie do znanej wszystkim fanom marki płyt głównych nie jest przypadkowe i zapewne ma sugerować, że oba te produkty mogą, a nawet powinny działać wespół. Zapewne wielu z was zastanawia się co kryje się pod naklejkami producenta, bo przecież Evga nie zajmuje się konstruowaniem zasilaczy.
Otóż w środku znajdziemy podzespoły znane z Antec'a TruPower Quattro. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru zasilacz został wyposażony w dwa ciekawe dodatki. Są to wystające z tylnej ścianki pokrętła pozwalające regulować prędkość obrotową wentylatora oraz napięcie na linii 12V (z wykorzystaniem dwóch rezystorów). Zasilacz EVGA Classified SR-2 otrzymał certyfikat 80 Plus Silver i charakteryzuje się aż sześcioma liniami napięcia 12V, z których każda dysponuje natężeniem 38A. Całość jest chłodzona przez wentylator o średnicy 80mm, a okablowanie tego modelu jak przystało na EVGA jest modularne. Producent objął Classified SR-2 pięcioletnią gwarancją, a zasilacz kosztuje $ 359.
K O M E N T A R Z E
Wedelek ten zasilacz nie tyle "ma podzespoły ANTECA True power Quattro" (autor: Grave | data: 12/08/10 | godz.: 12:22) Co JEST rebrandem ANTECA True Power Quattro 1200W.
Jedyne co wyróżnia ten zasilacz EVGA od zasilacza ANTEC-a to.... kolor obudowy i naklejki....
Zresztą ANTEC podobnie jak inni "producenci" PSU (autor: Grave | data: 12/08/10 | godz.: 12:30) Także bynajmniej nie są producentami tych urządzeń, a jedynie sprzedają pod własną marką produkty firm trzecich. O tym kto naprawdę wyprodukował zasilacz można się dowiedzieć po otwarciu obudowy.
W wypadku ANTECA TPQ 1200W za konstrukcję wnętrza zasilacza odpowiada firma Enhance Electronics.
eee (autor: Wedelek | data: 12/08/10 | godz.: 13:07) A wyjaśnij mi czym rózni się tak naprawdę te dwa stwierdzenia różnią? Przecież sformułowanie mówiące że jest to rebranding + modyfikacje jest w zasadzie tym samym co takie same wnętrze + nowe gadgety + nowa buda. Pozatym ja wcale nie napisałem, że to Antec produkował...
Pozdrawiam
O Antecu (post 2) to już ja dopisałem w ramach ciekawostki (autor: Grave | data: 12/08/10 | godz.: 14:32) Natomiast co do rebrandu to rebrand = niezmieniony produkt sprzedawany w nowym opakowaniu/pudełku pod inną marką.
Natomiast Ty napisałeś, że w tym zasilaczu EVGA zasilacz został wzbogacony o dodatkowe elementy, co by sugerowało że ta wersja różni się pewnymi elementami od zasilacza sprzedawanego przez Anteca.
Tak tymczasem nie jest bo Antec w swojej ofercie ma zarówno TPQ z tymi regulatorami jak i bez nich (dwie odmiany) i ta pierwsza jest jdentyncza (poza kolorami obudowy i naklejkami) jak prezentowany zasilacz EVGA.
@up (autor: Wedelek | data: 12/08/10 | godz.: 19:08) Tyle tylko, że ja się takiego nie mogę doszukać. Jeśli jest taki model, to trudno go znaleźć. Pozatym na stronie Antec'a go nie ma:
Star Rider (autor: Star Rider | data: 12/08/10 | godz.: 20:28) ...zawsze jeszcze może się różnić kondensatorami i cewkami, w jednym tantalowe i zalewane cewki w drugim zwykłe aluminiowe, piszczące cewki i mniejsze radiatory. Niby konstrukcja taka sama, na początku parametry mogą wyglądać podobnie, a po kilku miesiącach ten drugi... pufff!
Może mi ktoś wytłumaczyć na cholerę (autor: Borat | data: 12/08/10 | godz.: 22:24) pokrętła zamiast automatycznego systemu regulacji dostosowującego obroty to temperatury. W dodatku z tyłu obudowy. A już pokrętło regulacji napięcia to już kompletny bezsens.
<<TPQ-1200 OC edition available from select Antec resellers with the following overclocking features:
- Speed control knob for PSU cooling fan (Min. - Max.)
- +12V output voltage knob (11.8V - 12.4V)
- Two additional 6 PCI-E Connectors
- Two additional 8 (6+2) PCI-E Connectors>>