Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 17 sierpnia 2010 
    

Nowa wersja myszki Kone od Roccat'a


Autor: Wedelek | źródło: Roccat | 10:16
(3)
Stosunkowo młody, chociaż należący do ścisłej czołówki producentów sprzętu dla graczy - firma Roccat zaprezentowała odświeżoną wersję swojej myszki - Kone [+]. Nowość została wyposażona w sensor laserowy Pro-Aim o rozdzielczości 6000dpi, wyposażony w technologię Tracking &Dictance Control Unit, która zapobiega poruszaniu kursorem gdy ta zostaje oddalona od powierzchni biurka i czuwa nad precyzją urządzenia. Ponadto gryzoń charakteryzuje się prędkością próbkowania 1000Hz, czasem reakcji poniżej 1ms, taktowaniem wbudowanego procesora na poziomie 72MHz, 576kB pamięci podręcznej na zapisywane profile (których może być pięć) i makra oraz system regulacji ciężaru.

Gryzoń łączy się z komputerem za pośrednictwem kabla o długości 2m, a jego wymiary to 13.5cm x 7.8cm. Za kontrolę nad myszką odpowiada siedem przycisków oraz wciskane i uchylane na boki pokrętło, a podświetlenie w różnych kolorach jest realizowane z wykorzystaniem czterech diod LED. Kone[+] zadebiutuje w czwartym kwartale bieżącego roku, a niemiecki producent wycenił ją na równowartość €79.99.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. to kolorowe (autor: ameba | data: 17/08/10 | godz.: 12:34)
  podświetlenie - dwa paski na grzbiecie mnie nie przekonują.
  Swoją droga chciałbym zobaczyć jakieś testy na TPC - ostatnio (czyli daaawno) SideWinder był :-D


 2. Poniżej 1ms (autor: jaizm | data: 17/08/10 | godz.: 15:19)
  Skoro częstotliwość próbkowania sensora wynosi 1000Hz, to jakim cudem czas reakcji może wynieść poniżej 1ms? Zastanówcie się trochę nad tym co piszecie, szczególnie, że nawet producent podaje inaczej na swojej stronie.

 3. ... (autor: Aelavin | data: 18/08/10 | godz.: 12:20)
  Mam pierwszą generację tej myszki (rev. 2) i musze przyznać, że jest rewelacyjna. Może ta generacja nie będzie już o wiele lepsza od tej pierwszej, ale wygląd nieco na plus się zmienił :) (szczególnie ta cześć gdzie jest kółko i przyciski od zmiany DPI). Gdybym nie miał swojej obecnej myszki, to bym z pewnością kupił :D

  @ameba
  Te kolorowe paski to tylko na renderze, bo w rzeczywistości można ustawić kolory tylko na jednym i na drugim końcu każdego paska (np. z przodu paska na niebiesko a na drugim końcu na zielono), więc nie wygląda to tak źle ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.