Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 19 sierpnia 2010 
    

Układ LEC potrafi "przewidzieć" błąd w transmisji danych


Autor: Wedelek | źródło: bit-tech | 12:16
(1)
Firma Lyric Semiconductor stworzyła nowy układ, który do przeprowadzania skomplikowanych działań matematycznych wykorzystuje nie tylko binarne działania logiczne ale również mechanizm prawdopodobieństwa. Dzięki temu możliwe jest znaczne zwiększenie w wydajności przetwarzania danych z wykorzystaniem chipa o mniejszej ilości tranzystorów, co przekłada się na jego końcowy rozmiar, a więc także zużycie energii elektrycznej. W pierwszej kolejności nowa technologia zostanie wykorzystana do produkcji układów odpowiedzialnych za korekcję błędów powstających podczas transmisji danych w urządzeniach wykorzystujących pamięć typu flash. Jak zapewnia producent jego nowe rozwiązanie o nazwie LEC (Lyric Error Correction chip) pozwoli znacznie szybciej zredukować powstające błędy niż są do tego zdolne obecne tego typu układy pobierając przy tym 12-krotnie mniej energii.

Nie bagatelnym jest również fakt, że układ ten jest ponad 30-krotnie mniejszy od obecnych tego typu produktów. LEC ma być gotowy do montażu w dyskach SSD już niebawem, a Lyric Semiconductor ma nadzieję, że jego technologia trafi również do innych podzespołów i spowoduje rewolucję w ich wydajności. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. CUDA? (autor: Barbarian | data: 21/08/10 | godz.: 15:58)
    Będzie zatem zgadywał jak korygować błędy? Powinni go zakupić do sterowania polskimi finansami.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.