Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 30 sierpnia 2010 
    

Monitory LCD z serii Acer B o udoskonalonej ergonomii


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 10:31
(3)
Monitory LCD z serii Acer B zostały wyposażone w regulację wysokości, nachylenia oraz obrotu ekranu. Poszerzono zakresy regulacji nachylenia (do 20 stopni w górę i do 5 stopni w dół) oraz obracania ekranu (po 45 stopni w prawo i w lewo). Ponadto, zakres regulacji wysokości wynosi 110 mm, a wybrane modele są też wyposażone w funkcję obracania ekranu o 90° w pionie. Seria B obejmuje modele o różnych formatach oraz przekątnych obrazu, od 17” do 27’’. Wyróżniają się dużymi wartościami dynamicznego współczynnika kontrastu, w modelu B243HLA nawet 12,000,000:1, który jest optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management. W dalszej części zdjęcia i pełne dane techniczne nowej serii.

W monitorach z serii B są stosowane wyłącznie panele LCD klasy A objęte gwarancją braku uszkodzonych jasnych pikseli. Oprócz tego, monitory Acer Business są poddawane kompleksowym testom, które potwierdzają wysoką jakość oraz walory użytkowe.

Wybrane modele są wyposażone w podświetlenie z dwoma lampami zamiast standardowych czterech, co przekłada się na zmniejszenie poboru mocy nawet o 50%, a tym samym na obniżenie kosztów energii elektrycznej. W skład serii B wchodzą też monitory z podświetleniem LED, które pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 68% w porównaniu do standardowych lamp CCFL, a ponadto nie zawiera rtęci. Elementy stosowane w monitorach Acer EcoDisplays, takie jak obudowa, laminaty płytek drukowanych, gniazda połączeniowe i przewody wewnętrzne nie zawierają też substancji niebezpiecznych, takich jak PCV i BFR.

Adaptacyjna regulacja kontrastu ACM (Adaptive Contrast Management) dynamicznie dostosowuje współczynnik kontrastu, tak aby na ekranie zawsze był wyświetlany bardzo ostry obraz. Funkcja ACM analizuje każdą scenę i dostosowuje parametry obrazu dla każdej klatki, poprawiając jakość kolorów i pozwalając lepsze odwzorowanie szczegółów oraz stopniowania barw, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych oraz jaśniejszych scen.
B273

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ale te ceny!!!! (autor: marioking | data: 30/08/10 | godz.: 11:14)
    Zdziebko przegiete, ~649 za 17" czy to ceny sprzed jakis 2 lat? :D

  2. ...... (autor: Wujofefer | data: 30/08/10 | godz.: 14:56)
    Gorzej... 3 lat.

  3. @marioking (autor: M@jkel | data: 31/08/10 | godz.: 23:48)
    Żadne przegięcie. Monitor o normalnych proporcjach to w roku 2010 rarytas i luksus, dlatego tak drogo.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.