Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 7 września 2010 
    

Samsung zapowiada dwurdzeniowego Orion'a


Autor: Wedelek | źródło: Tech Connect | 12:34
(2)
Firma Samsung postanowiła zwiększyć wydajność sowich najbardziej mobilnych produktów poprzez stworzenie własnego podzespołu. Nowe rozwiązanie, o nazwie Orion będzie się składać z dwóch 1GHz procesorów ARM Cortex-A9, wytwarzanych w 45nm procesie produkcji, 1MB pamięci podręcznej drugiego poziomu i wydajniejszego układu graficznego. Ostatni z elementów to propdukt Nvidia - Tegra 2 który, jak zapewnia Samsung, będzie aż pięciokrotnie wydajniejszy od obecnie stosowanych w urządzeniach tego producenta chipów i pozwoli na odtwarzanie i nagrywanie materiału wideo w jakości 1080p (30 fps).

Siłą Oriona ma być również wsparcie dla wielu systemów pamięci masowej (NAND Flash, moviNANDTM, SSD lub HDD), LPDDR2 oraz pamięci DDR3. Układ Samsunga zawiera odbiornik GPS i może jednocześnie wyświetlać obraz na trzech wyświetlaczach (wsparcie dla HDMI 1.3a). Prace nad określeniem potencjalnej grupy odbiorców nowego Orion'a rozpoczną się w czwartym kwartale bieżącego roku, jednak masowa produkcja tych układów ruszy dopiero rok później.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Czemu do jasnej (autor: Rajq | data: 7/09/10 | godz.: 12:53)
  ciasnej w tym newsie nie ma ani slowa o tym ze rdzeniem tego Oriona bedzie SoC Tegra 2 nVidii? nV znalazlo kolejna nisze, wypchali ich troche z notebookow a poszli w urzadzenia ultramobilne. Co wiecej LG pokazuje swojego Opimusa takze opartego o Tegre 2. Coraz wiecej firm zaczyna potrzebowac kawalka krzemu co nie tylko ma mocny ARM ale i potrzebny jest coraz to mocniejszy "gpu".

 2. Może dlatego, (autor: mat9v | data: 7/09/10 | godz.: 17:22)
  że nie ma takiej informacji ani w żródle Tech Connect na który powołuje się autor ani w oryginalnym newsie opublikowanym przez Samsunga. A skąd Ty masz takie informacje? linki:
  http://www.tcmagazine.com/...e-1ghz-cortex-a9-chip
  oraz
  http://www.businesswire.com/...Power-Dual-CORTEXTM


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.