Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 9 września 2010 
    

Aparaty i kamery Samsunga na targach IFA


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 12:26
Podczas targów elektroniki użytkowej IFA 2010 w Berlinie, Samsung przedstawił serię najnowszych aparatów i kamer cyfrowych. Nowością na tegorocznych targach jest kamera full HD Samsung T10, której nachylony pod kątem 20 stopni obiektyw pozwala na robienie zdjęć i nagrywanie filmów bez uczucia dyskomfortu w nadgarstku czy przedramieniu. Urządzenie wyposażono w ciekłokrystaliczny ekran dotykowy o przekątnej 2,7 cala oraz możliwość nagrywania filmów i jednoczesnego wykonywania zdjęć w rozdzielczości 4,7 megapiksela. W HMX-T10 zastosowano również czujnik CMOS BSI, dwukrotnie przewyższający czułością konwencjonalne czujniki CMOS, oraz optyczną stabilizację obrazu, by uniknąć rozmazania nagrań.

Kolejna nowość tegorocznych targów – kamera HMX-E10 wyposażona została natomiast w obiektyw, który można obrócić
w zakresie 270 stopni, umożliwiający konsumentom nagrywanie pod niemal każdym kątem. Kamera posiada także wbudowany port USB pozwalający na bezpośrednie połączenie jej do każdego komputera bez konieczności zastosowania dodatkowych kabli czy akcesoriów. Połączenie USB może także zostać wykorzystane do szybkiego ładowania baterii. Kamerę E10 wyposażono również w wydajny czujnik CMOS 1/3,2 cala, pozwalający na nagrywanie imponujących filmów w jakości full-HD.

Debiutujące w ostatnich dniach modele ST600 i ST100 wyposażono w dodatkowe, przednie ekrany LCD o przekątnej 1,8 cala, co daje użytkownikom możliwość wystąpienia w rolach fotografa i modele jednocześnie. Dzięki 14-megapikselowej matrycy, oba aparaty zapewniają ostre i wyraźne zdjęcia. Urządzenia wyposażono także w szereg nowatorskich funkcji, jak obsługa za pomocą prostych gestów. Zarówno ST600, jak i ST100 dostępne są w czterech stylowych kolorach – różowym, złotym, czarnym i fioletowym – i charakteryzują się smukłą i elegancką sylwetką o metalicznym wykończeniu.

W nowej linii produktów dual view Samsunga zastosowano wysokiej jakości obiektywy Schneider KREUZNACH oraz optyczną i cyfrową stabilizację obrazu. Model ST600 łączy szerokokątny obiektyw o ogniskowej 27mm z pięciokrotnym zoomem optycznym, natomiast ST100 to pierwszy aparat Samsung wyposażony w wewnętrzny pięciokrotny zoom optyczny przy zachowaniu optymalnego, eleganckiego wzornictwa (ogniskowa 35mm). Oba modele wyposażono w innowacyjne funkcje takie, jak technologia rozpoznawania otoczenia, analizująca kolory, natężenie światła, ruch i tematykę.

Podczas targów IFA 2010 Samsung pokazał również modele PL90 i ST80, które stanowią przykład innowacyjnego podejścia firmy do kwestii zaspokajania potrzeb dzisiejszych konsumentów. Model ST80, z matrycą 14,2 megapiksela rozszerzył gamę aparatów Samsung wyposażonych w łącze Wi-Fi. Aparat wyposażono również w funkcję Samsung AllShare (DNLA), trzykrotny zoom optyczny i trzycalowy dotykowy wyświetlacz. Urządzenie umożliwia także nagrywanie filmów w jakości HD.

Aparat PL90 z kolei wyposażono w matrycę 12,2 megapiksela oraz wbudowane złącze USB, umożliwiające natychmiastowe połączenie z komputerem, bez konieczności korzystania z dodatkowych kabli. Dzięki zainstalowanemu w aparacie oprogramowaniu iltelli-studio, zarządzanie zdjęciami i ich obróbka jest możliwa na dowolnym komputerze, do którego podłączymy urządzenie. W modelu PL90 zastosowano także inteligentną funkcję Smart Auto.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.