Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 13 września 2010 
    

Technologia LG Super+ Resolution


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 13:04
(3)
Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie LG Electronics zaprezentował nową technologię Super+ Resolution, która wprowadza nowy standard obrazu wyświetlanego przez monitor. Technologia wedle zapowiedzi LG zapewnia "wysoce realistyczny, ostry i żywy obraz", została zastosowana w monitorach LG E50VR i E80. Według tej deklaracji przetwarzanie obrazu Super+ Resolution nie tylko zapobiega pogorszeniu rozdzielczości przy konwersji, ale dodatkowo wyostrza rozmazane kontury i wzmacnia przygaszone kolory.

Super+ Resolution używa scalonego układu z wbudowanym mechanizmem obliczającym potencjalną utratę rozdzielczości w procesie powiększania obrazu, co pozwala na skorygowanie detali na krawędziach i w cieniach, a równocześnie zmniejsza zakłócenia w postaci pasków na ekranie. Kolejnym elementem poprawiającym jakość obrazu jest filtr zakłóceń, który w dużym stopniu eliminuje zakłócenia w postaci pasków powstających w wyniku wyświetlania treści o niższej rozdzielczości. Ponadto filtr ten zmniejsza ewentualne prześwietlenie zdjęcia, dzięki czemu obraz jest czystszy i bardziej naturalny.

Kolejny element, f-engine, dokonuje retuszu obrazu wyjściowego, zwiększając współczynnik kontrastu, tak aby obraz był bardziej naturalny, żywy i barwny. Dzięki połączeniu wszystkich tych funkcji monitory Super+ Resolution gwarantują znakomitą rozdzielczość wszelkich obrazów, w tym gier, filmów, nagrań wideo z Internetu i zdjęć.

Super+ Resolution klasyfikuje wyświetlane treści na trzy kategorie, Full HD, HD i SD oraz stosuje optymalny tryb przetwarzania dla każdej kategorii. W trybie Full HD zwiększa się atrakcyjność gier, w trybie HD poprawia się jakość np. filmów, a w trybie SD dobierany jest optymalny poziom rozdzielczości i jakości dla treści o średniej rozdzielczości, takich jak wideo z Internetu.

Super+ Resolution ustawia się przyciskiem dotykowym w dolnej części ekranu. Wystarczy dotknąć ekran, aby zmienić tryb Super+ Resolution albo całkowicie wyłączyć funkcję.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Bla bla bla (autor: Grelcio | data: 13/09/10 | godz.: 13:48)
  Jak zwykle pewnie kilka sztywnych filtrów + automatyczna regulacja siły i wielkie nowe technologie..

 2. chyba znaczenie (autor: detox | data: 13/09/10 | godz.: 14:10)
  ostatnio byłem w salonie Apple i zobaczyłem laptopik i się zachwyciłem nim, kolorki ja z bajki, wszystko błyskawicznie działa, zapytałem dlaczego jest tak dobry obraz, dowiedziałem się, że firma stawia na dobre matryce, zapytałem jaka?, TN, więc się zdziwiłem, powiedział, że to kwestia własnie elktroniki i fliltrów, naprawdę obraz bajka którego nigdy nie widziałemw zwykłych lapkach w saturnie

 3. @detox (autor: Gothica_mp | data: 18/09/10 | godz.: 20:16)
  Sprawdź ten sam obraz, tylko przełóż matrycę z jakiejś chińskiej na Fujitsu potem Samsunga, a później na HP. Wszystko to niech będą TN-ki i gwarantuje Ci że już sama matryca robi kolosalną różnicę w wyświetlaniu obrazu.
  Co by nie robić kryptoreklamy nie podam ,na której obraz wygląda najlepiej.
  Do tego rzeczywiście dołóżmy filtry z dynamiczną poprawą i uzyskamy na prawdę ładny obraz. Ale przede wszystkim - matryca.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.