Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 15 września 2010 
    

Laptop-hybryda z procesorem ARM i x86


Autor: Wedelek | źródło: Nordic Hardware | 13:38
(1)
Osoby decydujące się na zakup notetbooka muszą zdecydować, czy chcą sprzętu wydajnego, czy może takiego, który mógłby pracować przez wiele godzin na zasilaniu bateryjnym. Być może ktoś z norweskiej firmy CUPP Computing miał podobny problem i postanowił go rozwiązać. W ten sposób powstał pierwszy, hybrydowy komputer osobisty, który potrafi korzystać zarówno z zalet procesorów x86 jak i ARM, chociaż nie w jednym czasie. Głównym CPU nowego rozwiązania tej firmy jest Intel Core Duo, taktowany zegarem 2.3 GHz z 4GB pamięci RAM. Nie jest to jednak jedyny procesor, bo w jego mostku południowym zintegrowano wyprodukowany przez Texas Instruments TI OMAP 3430, zbudowany w oparciu o architekturę ARM Cortex A8 z 512MB pamięci RAM i zegarem 720MHz.

Reszta specyfikacji jest już "normalna" i obejmuje 16-calową matrycę LCD, 320GB dysk twardy oraz złącza USB w liczbie 3 i pojedyncze HDMI. Oczywiście nie obyło się również bez ingerencji w oprogramowanie, czego wynikiem jest współdziałanie obok siebie dwóch odmiennych systemów operacyjnych. W przypadku gdy potrzebna jest wysoka wydajność użytkownik może korzystać z Windows'a 7 i CPU Intela, natomiast gdy w grę wchodzi długość pracy na baterii do pracy ruszają TI OMAP i Ubuntu Linux. Jak działa taka hybryda możecie się przekonać oglądając załączony poniżej filmik.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. niestety ale (autor: Adex1234 | data: 15/09/10 | godz.: 20:16)
    ARM wydajnością nie zabija :/ Co do takich hybryd to na rynku jest już jakiś czas HTC Shift.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.