Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 15 września 2010 
    

Internet Explorer 9 beta - prostota i multimedia


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 21:38
(26)
Microsoft udostępnił dzisiaj użytkownikom na całym świecie dziewiątą wersję przeglądarki Internet Explorer (w wersji beta, nie wiadomo na razie kiedy będzie wersja finalna) dostępną do pobrania pod adresem www.BeautyoftheWeb.com (działa tylko pod Vistą i Win7). Wraz z premierą nowej przeglądarki, światowa sieć wzbogaciła się o specjalne odsłony stron internetowych pond 70 partnerów firmy Microsoft. IE 9 jest pierwszą przeglądarką, która prezentuje witryny z wykorzystaniem możliwości systemu Windows 7. Dzięki temu użytkownicy takich serwisów, jak Facebook, Red Bull, Quiksilver, Rough Guides, eHow, LiveStrong, Twitter, Dailymotion, Wall Street Journal, CNN i Orbitz zobaczą Internet w innym wydaniu.

„W sieci chodzi przede wszystkim o witryny i o to samo powinno chodzić w przeglądarce,” – powiedział Dean Hachamovitch, wiceprezes Microsoft odpowiedzialny za Windows Internet Explorer. – „IE9 sprawia, że witryny te zaczynają naprawdę błyszczeć, a my jesteśmy szczęśliwi, że tyle serwisów wsparło nas tworząc nowe opcje stron, które wcześniej były niemożliwe”.

Partnerzy Microsoft, którzy wsparli premierę Interent Explorer 9 odnotowują dziennie ponad 800 milionów wejść do swoich serwisów. Są to m.in.:

 Cztery największe serwisy społecznościowe: Facebook, Myspace, LinkedIn i Netlog;
 Twitter, największy serwis do dzielenia się informacjami w czasie rzeczywistym;
 Największy sklep detaliczny (Amazon), serwis aukcyjny (eBay) i informacyjny serwis rozrywkowy (IMDB);
 Czołowa europejska sieć rozrywkowa (RTL) oraz największa internetowa marka i portal w Chinach (Sohu);
 Czołowe witryny informacyjne (CNN, USA Today), wyszukiwawcze (Bing), podróżne (Orbitz), filmowe (Flixster), multimedialne (Hulu), muzyczne (Gorillaz) i fotograficzne (PhotoBucket).

„Cieszymy się, że możemy wykorzystać przeglądarkę Internet Explorer 9 z nowym odtwarzaczem HTML5 Player Beta, który pozwala oglądać strumieniową transmisję wideo bez instalowania dodatków,” – powiedział Olivier Poitrey, główny dyrektor ds. technologii i współzałożyciel Dailymotion. – „IE9 wyróżnia się tym, że obsługuje sprzętowe przyspieszanie grafiki, a dzięki funkcji przypinania witryn bardziej przypomina standardowe aplikacje, dzięki czemu korzystanie z naszych usług staje się jeszcze bardziej komfortowe”.

Internet Explorer 9 kładzie nacisk na prostotę i integrację z Windows 7, przeznaczając więcej pikseli na pokazywanie zawartości strony, a nie samej przeglądarki. Elementy sterujące zostały zmniejszone i „zeszklone”. Dzięki temu, choć są zauważalne, użytkownicy widzą przede wszystkim treść internetową. W tworzeniu przeglądarki Internet Explorer 9 wykorzystano te same zasady projektowe, co w Windows 7. Ten zabieg sprawił, że witryny bardziej przypominają aplikacje instalowane w komputerze.

Chodzi tu m.in. o następujące elementy:

 Przypięte witryny (pinned sites). Ta funkcja umożliwia użytkownikom dostęp do ulubionych witryn bezpośrednio z paska zadań Windows, bez potrzeby otwierania przeglądarki.

Pozwala to szybko i wygodnie oglądać interesującą treść, a witryna może nawet umieścić swoją ikonę i firmowe kolory na przyciskach nawigacyjnych.

 Listy szybkiego dostępu (Jump Lists). Ta funkcja zapewnia szybki i łatwy dostęp do często wykonywanych zadań, bez potrzeby otwierania przeglądarki. W przypadku przypiętych witryn, których twórcy przygotowali listy szybkiego dostępu, użytkownik może szybko utworzyć nową wiadomość e-mail, sprawdzić skrzynkę odbiorczą, zmienić stację muzyczną, przyjąć zaproszenie przyjaciela, obejrzeć najnowsze wiadomości.

 Karty odrywane oraz karty Windows Aero Snap. Aby wykonać jakieś zadanie, często trzeba skorzystać z więcej niż jednej witryny lub strony. Oderwanie karty przez przeciągnięcie jej poza przeglądarkę i użycie funkcji Windows Aero Snap to doskonały sposób wyświetlania dwóch witryn internetowych obok siebie. Przykładem może być porównywanie produktów w różnych witrynach, oglądanie wideo podczas czytania poczty albo przeglądanie mapy podczas czytania planu podróży. Aby oderwać i zakotwiczyć kartę, wystarczy złapać ją myszką i przeciągnąć do krawędzi ekranu. Podczas kotwiczenia okna zawartość witryny jest nieustannie renderowana, co zapewnia płynne korzystanie z danej strony. Zupełnie jak w aplikacji zainstalowanej w komputerze.

Internet Explorer 9 wykorzystuje moc współczesnego peceta w celu zwiększenia wydajności przeglądania Internetu. To kompleksowe podejście obejmuje wprowadzenie nowego mechanizmu skryptowego Chakra, który wykorzystuje wielordzeniowe procesory, co zapewnia znaczny wzrost szybkości surfowania. Internet Explorer 9 jest również pierwszą przeglądarką z pełną akceleracją sprzętową, która odciąża procesor główny (CPU), przenosząc znaczną część przetwarzania grafiki do procesora graficznego (GPU). Dzięki użyciu GPU, Internet Explorer uwalnia 90% mocy komputera dotychczas niewykorzystanej przez przeglądarki internetowe.

Internet Explorer 9 oferuje narzędzia, które w skuteczny sposób chronią internautów przed zagrożeniami z sieci:

 Menedżer pobierania ze zintegrowanym filtrem SmartScreen. Internet Explorer 9 jako pierwszy oferuje menedżera pobierania plików ze zintegrowanym filtrem SmartScreen, który chroni przed złośliwym oprogramowaniem i wprowadza mechanizm reputacji pobierania SmartScreen.

Jest to przełomowa funkcja przeglądarki, która wykorzystuje dane dotyczące reputacji,
aby eliminować niepotrzebne ostrzeżenia o dobrze znanych plikach i wyświetlać poważniejsze ostrzeżenia, kiedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że pobierany plik jest złośliwy. Użytkownicy obecnie ignorują standardowe ostrzeżenia pokazywane przy każdym pobieraniu.

Internet Explorer 9 oferuje wbudowaną obsługę wielu współczesnych standardów internetowych, w tym HTML5, SVG i CSS3. Obsługa jak największej ilości standardów internetowych ucieszy deweloperów. Dzięki temu mogą tworzyć strony w jednym wybranym kodzie i mieć pewność, że będą wyglądać i działać tak samo we wszystkich współczesnych przeglądarkach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. IE9 (autor: Conan Barbarian | data: 15/09/10 | godz.: 22:16)
  Microsoft potrzebował kilkanaście lat na to, co Google zrobił lepiej w dwa. Chrome jest już w wersji 6, a FF nadal królem - nawet Opera jest lepsza od IE.
  Szkoda jednak, że IE9 nie będzie pod XP, gdyż wersja 8 wywraca się co kilka kliknięć.


 2. Zainstalowałem (autor: Bross | data: 15/09/10 | godz.: 22:19)
  Aż mnie zmroziło. Wizualnie katastrofa i porażka mam nadzieję że w tym kształcie się nie ukaże. Umieszczenie zakładek obok paska adresu kompletna bezmyślność i to coś co przypomina speed dial. Widzę że nie mają chłopaki pomysłu

 3. Conan (autor: piobzo | data: 15/09/10 | godz.: 22:49)
  lece na ie i nie mam problemów.. masz wszystkie aktualizacje.. jeśli tak i masz problemy z ie to cie zmartwię... masz chłopcze jakiś syf na kompie... odpal combofixa.. szczerze to nie wiem czy ff jest bardziej szczelny od ie raczej wątpie słyszałem że wręcz przeciwnie.. ale nie o tym mowa masz jakieś oprogramowanie nie pożądanym pewnie nie aktualizowałeś windowsa na bieżąco, albo coś... polecam ci teraz porządnie sprawdzić system.. więcej zabawy będziesz miał z rejestrami... na win7 nie mam żadnych problemów z ie8.. no poza tym, że youtube ciągle wieży w adobe, a adobe dalej nie ma 64 bit flashplayera a szkoda, java zreszta też tylko 32 bity staroci:P

 4. @piobzo (autor: Conan Barbarian | data: 15/09/10 | godz.: 23:31)
  Przesadzasz z jakością porady... "chłopcze". To nie jest sprawa jednego komputera, a raczej częste zjawisko po aktualizacji z IE7 (działa OK) do IE8 na XP (na Win7 jest OK). Rzecz polega na wywalaniu komunikatu w stylu "Ta witryna została zamknięta i odzyskana ... bla bla". Co ciekawe, rzecz ma miejsce tylko w przypadku Wina z MSDNAA.

 5. @piobzo (autor: Conan Barbarian | data: 15/09/10 | godz.: 23:59)
  Okazuje się jednak, że winę ponosi ... FlashGet. Teraz to nawet jest sensowne, gdyż rzecz miała miejsce w momencie kliknięcia. Zakładałem go z przyzwyczajenia - jakaś starsza wersja, a on nie lubi IE8 albo odwrotnie.

 6. "współczesnych standardów internetowych, w tym HTML5, SVG i CSS3" (autor: Mcmumin | data: 16/09/10 | godz.: 00:55)
  DYD, ładna notka prasowa, ale TA OBESRANA WERSJA BETA wspiera znacznie mniej ficzerów niż wcześniejsze wersje preview... WYCOFALI się ze wsparcia takich elementów CSS3 jak css transforms, transitions, gradients, animations, i flexbox... A miało być tak pięknie, ordery, kwiaty, odczyty w zakładach pracy, umizgi bezpańskich kobiet... A wyszło jak zwykle w przypadku MS.

 7. dlaczego (autor: emu | data: 16/09/10 | godz.: 01:53)
  te czcionki zrobiły się niewyraźne i rozmyte? czemu nie ma guzika z ulubionymi po lewej? zmiany na gorsze w porównaniu z IE8.

 8. @emu (autor: draconewt | data: 16/09/10 | godz.: 07:15)
  Czcionki są wyraźne ;) Za długo siedzisz na twojepc przed monitorem. Udaj się jak najszybciej do okulisty, zajrzyj przy okazji do psychoterapeuty.

 9. mnie tam sie podoba (autor: Krax | data: 16/09/10 | godz.: 09:21)
  odpowiedzcie mi prosze dlaczego ie to jedyna 64 bitowa przegladarka? przez durne adobe? czy idiotyczna jave?

 10. przycisk (autor: Krax | data: 16/09/10 | godz.: 09:23)
  nie znajduje sie po lewej bo jest po prawej...
  pasuje odpowiedz?


 11. @Krax (autor: Karak | data: 16/09/10 | godz.: 09:28)
  Java już od dłuższego czasu jest dostępna w wersji 64 bitowej. Więc z rzeczy wymienionych pozostaje Flash :)

 12. @Krax (autor: Karak | data: 16/09/10 | godz.: 09:33)
  Poza tym jest taka prosta zależność - program 32 bitowy uruchomisz na systemie 32 bitowym jak i 64 bitowym. Program tylko 64 bitowy nie działałby na systemach 32 bitowych, przez co posiadałby mniej użytkowników. A skoro 32 bitową wersję zrobić i tak trzeba wielu producentów na tym poprzestaje, szczególnie jeżeli korzystają z jakichś zewnętrznych komponentów, do których nie posiadają kodu, a występują one tylko w wersji 32 bitowej. Jeżeli zaś cały kod do aplikacji jest dostępny to można wykonać konwersję, tylko po co? W przypadku programów kompresujących pliki/filmy(kodeki), czy programów renderujących można zyskać na wydajności. W przypadku przeglądarki jakikolwiek zysk jest trudniejszy do uzyskania i raczej nieopłacalny dla producentów.

 13. IE 9 @ WIN7 64bit - przetestowany (autor: franc# | data: 16/09/10 | godz.: 09:55)
  Jakoś mam wrażenie, że bez SP1 ten IE9 będzie długo niezbyt ready to use. Za dużo tam nowości - póki tego wszystkeigo nie opanują raczej przesiadka dla ludzi o mocnych nerwach...

 14. lepiej by kupili (autor: Dabrow | data: 16/09/10 | godz.: 10:14)
  Operę ((-;

 15. jakie bugi (autor: Krax | data: 16/09/10 | godz.: 10:29)
  znalezliscie...bo ja niczego przykrego nie odebralem...

 16. @draconewt (autor: emu | data: 16/09/10 | godz.: 10:29)
  jeśli czcionki uważasz za wyraźne to wejdź na jakąkolwiek inną stronę poza tpc, np. "dobreprogramy". Dlaczego ten guzik z ulubionymi jest po prawej skoro w europie czyta się od lewej do prawej? Po prawej to wygodne tylko dla żydów i arabów. Nie da się włączyć paska menu ani nic skonfigurować, ten interfejs i rozmazane czcionki to porażka.

 17. jezu czepiasz sie tak jak produktow amd... (autor: Krax | data: 16/09/10 | godz.: 10:37)
  dla mnie:
  +grafika odwala robote
  +skromny i przejrzysty interfejs
  (znacznie lepiej niz w googlach...bo tam nie wszystko co potrzebne jest)
  +ladny desing
  +wydajnosc wyzsza niz w ie8
  -brak niektorych standardow
  -brak wsparcia dla win xp

  przegladarka jest dobra...poczekamy na finalna....
  a liskiem mi nie wyjedzac bo wiekszego syfu na rynku nie ma... opera jest wmiare a google sa dobre....ale dla posiadaczy orginalnego oprogramowania polecam ie ktore jest bezpieczniejsz z powodu aktualizacji sprzezonych z systemem


 18. Ściągnąłem, potestowałem... (autor: Kenjiro | data: 16/09/10 | godz.: 10:45)
  I trzeba przyznać, że... porażka. Jak już ktoś wspomniał, pasek adresu wraz z listą kart jest pomyłką. A przecież można by zrobić jak Opera, więcej miejsca, więcej wygody. Co jeszcze, IE tak samo się zacina jak poprzednie przy otwieraniu zakładek, zew. linków, zamykaniu. Co dziwne, mimo, że interfejs nie reaguje na kliknięcia myszy, zamknięcie z klawiatury (CTRL+W) czasem działa. Oczywiście jest to beta, ale beta Opery sprawuje się jednak lepiej (nie wspominając o Firefoksie) ;).

 19. A lisek to jest syfem, bo? (autor: Muchomor | data: 16/09/10 | godz.: 10:48)
  Sorki ale jak piszesz o własnych odczuciach to nie staraj się sprawiać wrażenia, że jesteś obiektywnym fachowcem. Tak dla jasności.

 20. 19 było @17 (autor: Muchomor | data: 16/09/10 | godz.: 11:14)
  oczywiście nie do Kenjiro.

 21. @Krax - a dla mnie sraka, srak i jeszcze raz sraka! (autor: Mcmumin | data: 16/09/10 | godz.: 11:48)
  Dlaczego znowu wycofali się z pełniejszego wsparcia CSS3?! Przecież w wersjach alpha preview to funkcjonowało należycie! Rozumiem, można EWENTUALNIE olać na razie takie rzeczy jak transform-style: preserve-3d czy transform: translate3d(XXX, XXX, XXX) czy animacje w CSS3, ale kurka 2D transform, 2D transition, gradient czy flexbox?!?!
  Startują z pierwszą, nowoczesną przeglądarką od czasów IE5 i na starcie taka kupa w kwietniku?!


 22. PS. Polecam link: (autor: Mcmumin | data: 16/09/10 | godz.: 12:02)
  http://www.satine.org/...nowleopard/snowstack.html
  Do obejrzenia w Chromie 6 z włączoną akceleracją GPU lub Safari 5.0X (chyba tylko pod systemem W7 64b, pod XP nie działa).

  Teoretycznie bajer, ale dzięki temu można wyeliminować takie wynalazki jak animacje spritowe w js na buttonach itd.


 23. mnie sie podoba wiecej (autor: Krax | data: 16/09/10 | godz.: 18:04)
  powierzchni...znajdzie sie grupa do ktorej trafi ten pasek... pozatym idealnie pasuje do windy 7... a co lepszy lisek.... i wersje only 32 bity? a w chromie to dopiero paski extra rozwiazane...lol... czepiamy sie produktu bo od microsoftu...

 24. Conan Barbarian (autor: piobzo | data: 16/09/10 | godz.: 19:57)
  thx za info.. może się to kiedyś przydać;)... nie wiem czemu ludzie tak sceptyczne podchodzą do ie, zwłaszcza, że f12 jest git... wiele błędów wynika z aplikacji 3-ich:/... ale największy fail to adobe i flashplayer którego dalej nie ma w wersji 64bit cóż chyba zostanie w końcy wyparty przez jakiś player jak Dailymotion i html5...

 25. piobzo (autor: Dabrow | data: 17/09/10 | godz.: 09:47)
  http://twojepc.pl/news22277.html w końcu ((-;

 26. piobzo (autor: Conan Barbarian | data: 17/09/10 | godz.: 17:23)
  Od momentu wywalenia FlashGet-a zero problemów. Trzeba jednak przyznać, że IE8 ma fatalnego menadżera pobierania plików. Najlepiej wypada tutaj Chrome.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.