Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 15 września 2010 
    

Nowa odsłona Vision BMS w ofercie APA


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 08:18
APA Sp. z o.o. przedstawiła nową wersję swojego sztandarowego produktu, systemu sterowania budynkiem Vision BMS. Jest to w całości polskie rozwiązanie, które pozwala na inteligentne zarządzania obiektem, zapewniając bezpieczeństwo, komfort oraz prestiż. Łączy w sobie elementy programowe z aspektami automatyki, kontroli, sterowania, monitoringu wideo i zarządzania pracą instalacji. Dzięki wykorzystaniu autorskich układów elektronicznych (m.in. sieci elementów sterujących oraz elementów wejść i wyjść), możliwe jest podłączenie do systemu dowolnego urządzenia wyposażonego w standardowe interfejsy analogowe i cyfrowe.

Nowa wersja systemu obejmuje nowy i bardziej atrakcyjny sposób wizualizacji zarządzanego budynku, jego mapy oraz ikon elementów. Uzyskano także lepszą wydajność całego systemu, między innymi do zastosowań w monitoringu z zastosowanie do 64 kamer IP. APA oferuje obecnie także sprzętową redundancję działania systemu, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie, które powinno zainteresować klientów korporacyjnych.

System Vision BMS został podzielony na dwie główne, dowolnie konfigurowalne grupy produktowe, w skład których wchodzą wyspecjalizowane moduły. Vision Family adresowany jest do użytkowników indywidualnych, natomiast Vision Corporation stworzono z myślą o firmach i instytucjach.

Vision Family zwiększa bezpieczeństwo i komfort osób przebywających w budynkach, a także umożliwia efektywne zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją energii elektrycznej oraz ogrzewaniem. Ta grupa zawiera zarówno gotowe zestawy oprogramowania i sprzętu, jak i rozwiązania projektowane na zamówienie, zgodnie z potrzebami klienta.

Podstawowe zestawy obejmują m.in. moduły monitoringu, alarmu oraz sterowania oświetleniem w mieszkaniach (Family Light) lub domach (Family Light plus). Są również dostępne zestawy rozbudowane o kolejne funkcjonalności, np. związane z obsługą ogrzewania (odpowiednio zestawy Heat oraz Heat plus).

Oddzielną podgrupą Vision Family jest grupa gotowych i tanich rozwiązań „z półki” nazwana Vision Care, skierowana do osób, które cenią sobie poczucie bezpieczeństwa i kontakt z najbliższymi. Produkty Vision Care pozwalają m.in. na stworzenie prostego zestawu do monitoringu (w tym przez internet) i archiwizacji zapisu wideo przy niskim nakładzie pieniężnym.

W skład Vision Corporation wchodzą zaawansowane rozwiązania obsługi inteligentnych obiektów przemysłowych (Industrial BMS), rozwiązanie wspierająca placówki medyczne (Medical BMS), a także rozwiązania stworzone z myślą o różnego rodzaju obiektach sportowych, uwzględniające szczególne wymogi podnoszące jakość obsługi przebywających tam osób (Sport BMS), czy rozbudowany Office BMS dla biur.
Produkty tej grupy, skierowane do firm i przedsiębiorstw, zapewniają integrację procesów oraz sterowanie systemami zapewniającymi kontrolę, bezpieczeństwo i komfort w obiektach o praktycznie dowolnej powierzchni i liczbie pomieszczeń. Wszystkie rozwiązania tej grupy są projektowane i wdrażane ściśle według zapotrzebowania klienta.

„System Vision BMS stanowi obecnie jedno z najbardziej rozbudowanych i nowatorskich rozwiązań w zakresie inteligentnego sterowania budynkiem, a dzięki swej modułowej budowie pozwala na dostosowanie do praktycznie każdego pomieszczenia, domu,obiektu lub hali produkcyjnej. Jest swobodnie konfigurowalną całością, która pozwala na sterowanie całą gamą urządzeń dostępnych na rynku, wykorzystujących standardy połączeń analogowych i cyfrowych, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii (m.in. Internetu, sieci GSM, zaawansowanemu systemowi wykrywania awarii), umożliwia obserwowanie danego obiektu, monitorowanie stanu systemu i reagowanie na zachodzące weń procesy i wydarzenia praktycznie z każdego miejsca. Vision BMS współpracuje także z popularnymi systemami Polon Alfa (system przeciwpożarowy) oraz Satel (system alarmowy), ogółem więc stanowi kompletne rozwiązanie systemu zarządzania inteligentnymi budynkami.” - powiedział Wojciech Trojan, Dyrektor Zarządzający.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.