Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 13 marca 2002 
    

Klawiatura dla komputerów Palm od Logitecha


Autor: DYD | źródło: e-mail | 20:08
CeBIT, Hanower, Niemcy - 12 marca 2002 -- Logitech przedstawiał dziś pierwszą na świecie klawiaturę wykonaną w pełni z materiału tekstylnego odpornego na ścieranie. Klawiatura spełnia podwójną funkcję: można dzięki niej wprowadzać dane do Palm'a zaś po zwinięciu służy ona jako etui dla komputerka. KeyCase jest nie tylko ultra lekka, ale również i bardzo wytrzymała. W samej klawiaturze właściwie nie ma elektroniki. W jaki więc sposób nacisk na klawisze z materiału przenoszony jest na symbole, litery wprowadzane do Palm'a? Dzięki współpracy z firmą ElekTex stworzono klawiaturę z materiału w której wnętrzu zawarto tylko dwa przewody X i Y. Każdorazowe naciśniecie klawisza na klawiaturze z materiału przenoszone jest do Palm'a jako odpowiednie współrzędne. Podczas pierwszego podłączenia do Palm'a klawiatura wymaga formy kalibracji, ustawienia są automatycznie zapamiętywane.

KeyCase to nie tylko zwykła klawiatura do Palm'a. Twórcy z firmy Logitech wzbogacili ją o dodatkowe klawisze które odpowiadają za szybki dostęp do ulubionych aplikacji oraz klawisze wycinania, kopiowania i wstawiania w celu szybszej edycji tekstu. Specjalnie przystosowany do nawigacji po długich dokumentach klawisz przewijania sprawi przyjemność wszystkim fanom stron internetowych oraz bardzo długich dokumentów. Klawiatura dostępna jest z układem klawiszy: angielskim, francuskim oraz niemieckim.

"To unikatowy i niepowtarzalny na rynku światowym produkt" - powiedział Denis Pavillard, szef produktu. "Odporna na ścieranie oraz wilgoć klawiatura stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób które dużo podróżują ze swoim Palmem. KeyCase to nie tylko klawiatura, ale i bardzo ładne etui dla komputera. Za cenę jednego urządzenia, nasz klient otrzymuje dwie funkcje urządzenia - wprowadzania danych oraz ochrony Palm'a."

Klawiatura Logitech KeyCase kompatybilna jest z komputerami Palm m125, m130, m500, m505, m515 oraz i705. Dołączone oprogramowanie które odpowiada za konfiguracje Palm'a kompatybilne jest z systemami Windows 95, 98, ME, 2000, NT, XP, współpracuje również z systemem Macintosh OS. Klawiatura KeyCase dostarczana będzie z konfiguracyjnym oprogramowaniem Logitech oraz darmową, próbną wersją edytora textu WordSmith.

Najnowsza klawiatura PDA - Logitech KeyCase dostępna będzie w sprzedaży od maja 2002 w sugerowanej cenie detalicznej 520 PLN. Cena zawiera podatek VAT 22%. Urządzenia objęte jest roczną gwarancją producenta.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.