Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 27 września 2010 
    

Nvidia pracuje nad technologią bezprzewodowego przesyłania obrazu


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla | 08:08
(3)
Nvidia ma obok AMD największe doświadczenie w produkcji wydajnych kart graficznych i technologii dla nich przeznaczonych - wystarczy tylko wspomnieć o CUDA czy 3D Vison. Żadna jednak firma, która myśli o rozwoju nie może popaść w samo zachwyt i musi szukać nowych pomysłów - tak jest i w tym przypadku. Producent potwierdził, że chce zrewolucjonizować przesyłanie obrazu, które oprócz wykorzystania typowego kabla będzie również możliwe za pośrednictwem technologii bezprzewodowej. Nowe rozwiązanie będzie montowane w nowych kartach graficznych z rodziny GeForce, zwłaszcza tych mobilnych.

Całkiem możliwe, że również SoC Tegra z nich skorzysta. Należy jednak pamiętać, że również Intel pracuje nad swoją autorską technologią, która miałaby trafić do konstrukcji wyposażonych w procesory Sand Bridge i ich pochodne. Fakt ten powoduje, że technologia od Nvidia musi być doskonalsza od tej proponowanej przez Intela jeśli ma odnieść rynkowy sukces. Chyba, że korporacja z Santa Clara chce sprzedawać swoje układy dla netbooków z APU od AMD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Taaaak - niech każdy zrobi swoją wersje bezprzewodowego obrazu (autor: S4P3R | data: 27/09/10 | godz.: 10:25)
  A potem przęciętny kowalski będzie się wkurzał jak kupi sobie laptopa z inną wersją a telewizor z inną wersją i to wszystko wogóle nie będzie działać albo na samo to że będzie musiał dobiera laptopa i telewizor do pary - chore...

 2. to się powoli trochę sytuacja klaruje (autor: cyferluu | data: 27/09/10 | godz.: 13:10)
  w świetle ostatnich doniesień jako Nvidia pracuje nad zewnętrzną gartą graficzna dla laptopów. problemem było przesłanie obrazu spowroten na monitor laptopa ale teraz kiedy wiadomo co panuja takie posunięcie może się in udać.

 3. już to widzę (autor: Qjanusz | data: 27/09/10 | godz.: 22:37)
  każdy opracowuje swoją koncepcję przesyłu bezprzewodowego sygnały video i będzie sprzedawał licencję producentom TV/Monitorów.
  Ci ostatni będą to montować do wybranych modeli i zawyżać ceny za ficzerek. Do tego dojdzie problem z implementacją kolejnych wersji standardu każdego producenta.... i burdelik na rynku gotowy :-)

  Jeżeli już ktoś to zrobi, to wynalazek ma rację bytu tylko w lapkach. Z kolei nadajniczek 1080p 32bit kolor na pewno swoje zjeść musi i mamy kolejny powód zapaści i tak już przeciążonej baterii w plapku.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.