Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 28 września 2010 
    

Eizo 23” dla graczy, więcej szczegółów


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 19:41
(2)
9 września informowaliśmy pierwszy raz o tym monitorze, dziś mamy więcej informacji w tym o cenie tego modelu. Eizo w przyszłym miesiacu wprowadza do sprzedaży nowy 23” monitor do zastosowań multimedialnych. FORIS FS2331 wyświetla obraz Full HD 1920 x 1080, posiada szeroką gamę wejść sygnałowych, włączając dwa wejścia HDMI, DVI-D i D-Sub. Funkcja ContrastEnhancer koryguje krzywą gamma do wartości idealnej, zarówno w przypadku jasnych, jak i ciemnych obrazów, jak również zwiększa współczynnik kontrastu dynamicznego z poziomu 3.000:1 do 10.000:1, różnicując czerń i „wyciągając” szczegóły w ciemnych scenach. Monitor posiada matrycę VA z kątami widzenia 178◦ oraz maksymalną jasnością 300 cd/m2.

Użytkownik może korzystać z czterech trybów wyświetlania obrazu, najlepiej dostosowanych do danego rodzaju aplikacji: Cinema, Paper, sRGB, Game oraz dwa tryby, których parametry może określić samodzielnie. Tryb „Paper” imituje wygląd wydrukowanego dokumentu poprzez podniesienie poziomu czerni przy jednoczesnym zmniejszeniu współczynnika kontrastu. Jego zadaniem jest ulżenie zmęczonym oczom użytkowników edytujących głównie teksty lub po prostu czytających książki na ekranie monitora.

Z pomocą dołączonej oprogramowania ScreenManager Pro for LCD, określone tryby wyświetlania mogą zostać przypisane do poszczególnych aplikacji, tak aby po jej uruchomieniu monitor automatycznie przełączał się w najodpowiedniejszy tryb. Screen Manager Pro może być również wykorzystywany do regulacji parametrów kolorów przy użyciu klawiatury i myszy, zamiast menu OSD.

FORIS FS2331 debiutuje w całkiem nowej obudowie z nową stopką. Nowoczesny design daje użytkownikowi również możliwość wpływu na ostateczny wygląd panela czołowego poprzez decyzję, jakiego koloru mają być elementy wykończeniowe. Pasjonatów fotografii zainteresuje zapewne fakt, że FORIS FS2331 jest kompatybilny z EIZO EasyPIX, dostępnym osobno zestawem do prostego i szybkiego dopasowywania kolorów widocznych na ekranie monitora i na wydruku. EIZO EasyPIX wykonuje pomiary i koryguje ustawienia wyświetlanego przez monitor obrazu, tworząc na ich podstawie profil barwny. W zestawie dostępny jest czujnik EX1 oraz oprogramowanie.

Osobom zajmującym się edycją fotografii, grami i innymi dziedzinami, gdzie odwzorowanie kolorów odgrywa kluczową rolę, FORIS FS2331 oferuje 10-bitową korekcję krzywej gamma. Funkcja ta wykorzystuje 10-bitową tablicę kolorów z paletą ponad miliarda kolorów, z których dobieranych jest 16.7 miliona najbardziej odpowiednich odcieni, zapewniając płynne wyświetlanie przejść tonalnych.

Dodatkowe funkcje:
- pilot umożliwiający dostęp do funkcji menu OSD, wybór sygnału wejściowego, dostosowywanie głośności, etc.;
- dwa wbudowane głośniki o mocy 0,5 W oraz gniazdo słuchawkowe;
- funkcja Auto EcoView wykorzystująca czujnik mierzący poziom oświetlenia i dostosowująca to niego jasność monitora;
- Index EcoView – wyświetlając na ekranie poziom poboru mocy, zachęca użytkowników do aktywnego oszczędzania;
- Zgodność z Energy Star 5.0 oraz TCO Displays 5.1;
- 5-letnia gwarancja, usługa serwisowa realizowana w trybie door-to-door;

Nowe monitory dostępne będą już od połowy października. Ich cena to około 2400 PLN brutto.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no to (autor: GULIwer | data: 29/09/10 | godz.: 00:26)
    sobie poczekam aż cena spadnie albo uboższego brata wypuszczą bez pilota a zamiast tych pierdziwek hub usb mogliby dać.

  2. powliło EIZO czy po prosy się nie oriętują w temacie? (autor: Mglisty | data: 29/09/10 | godz.: 11:28)
    gracze to potrzebują: brak smużenia, zerowy Input Lag i 120Hz a nie takiej wybajerzonej popierdułki za wielka kase

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.