Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 22 listopada 2010 
    

Lark FreeBird 70.0: 7-calowa nawigacja GPS


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 20:50
(2)
Dostępna jest już na polskim rynku najnowsza nawigacja linii Lark FreeBird: 70.0, z ekranem o przekątnej 7 cali, pracującym w rozdzielczości 800x480 oraz z systemem nawigacyjnym LarkMap, bazującym na mapach Copernicus. Urządzenie odtwarza pliki wideo (wmv) i audio (wma) oraz zdjęcia (JPG), można używać go takżę ajko e-booka. Lark FreeBird 70.0 wyposażono w transmiter FM, umożliwiający synchronizację urządzenia z samochodowym zestawem audio. Nawigacja oparta jest na procesorze z zegarem 468 MHz, wielokanałowy odbiornik GPS, 128 MB pamięci RAM (DDR2), 1GB wbudowanej pamięci flash na mapy nawigacyjne oraz gniazdo kart microSD.

Nawigacja Lark FreeBird 70.0 korzysta z najnowszego oprogramowania nawigacyjnego LarkMap. Zasoby mapowe LarkMap (bazują na mapach Copernicus) to blisko 500 000 km dróg z numeracją, 2,2 mln punktów adresowych, pełna baza miejscowości (ok. 53 000), ponad 2200 dokładnych planów miejscowości, w tym wszystkie miasta z pełną bazą ulic oraz blisko 100 000 aktualnych, sprawdzonych i faktycznie użytecznych obiektów POI, takich jak urzędy, centra handlowe, hotele, banki, bankomaty, stacje benzynowe czy atrakcje turystyczne. Użytkownik może dodawać własne punkty POI, eksportować je i importować.

O radarach i niebezpiecznych miejscach na drodze ostrzega komunikat głosowy. Widoczne są obrysy budynków (w widoku 3D – bryły) i numeracja budynków oraz nazwy obiektów (np. Muzeum Narodowe, Wolny Obszar Celny, Park Bródnowski).

W nawigacji LarkMap istnieje funkcja nawigowania do skrzyżowania ulic. Wskazując cel podróży, bardzo często nie znamy konkretnego numeru budynku, a wiemy tylko, że jest to róg ul. Marszałkowskiej i Hożej w Warszawie (tak np. zapraszają widzów do studia prowadzący program Dzień Dobry TVN) – LarkMap bez trudu doprowadzi do tak wybranego skrzyżowania.

Urządzenie Lark FreeBird 70.0 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE 5.0 Core, co pozwala na korzystanie z dowolnych systemów nawigacyjnych i map, jakie preferuje użytkownik.

Sugerowana cena detaliczna Lark FreeBird 70.0 to 499 zł (z VAT). W komplecie użytkownik dostaje urządzenie z systemem nawigacyjnym LarkMap (mapa Polski), uchwyt do mocowania w samochodzie, zasilacz samochodowy (do gniazda zapalniczki) i rysik, jeśli woli go używać zamiast własnego palca.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. na allegro (autor: XiSiO | data: 23/11/10 | godz.: 11:38)
    420zł, szkoda ze mocniejszego procka nie dali.

  2. Komputronik (autor: JaroMi | data: 19/12/10 | godz.: 19:11)
    daje za 399 . Wbrew opisom "firmowym" ma 128MB RAMu, procek słaby ale daje radę nawigacji, filmom już niebardzo... Łatwa do odblokowania, dobry ekran (jako reader :-) ), niespodzianek brak. 7cali za taka cenę...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.