Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 27 marca 2002 
    

Xbox w Europie - bez entuzjazmu


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:25
Niemiecki serwis internetowy Heise News donosi, że konsola Xbox słabo sprzedaje się na rynku europejskim. Heise News powołuje się na liczby podane przez "Markt fűr Computer und Videospiele". W ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży w Niemczech ze sklepowych półek zniknęło zaledwie 10 tys. sztuk konsoli Microsoftu, podobny wynik zanotowano we Francji. W tym samym czasie na Wyspach Brytyjskich sprzedano 48 tys. sztuk, jednak MCV spekuluje, że brytyjskie wyniki nie są wiarygodne i prawdopodobnie znaczną część Xboxów kupili tam dealerzy, chcąc w ten sposób sztucznie poprawić wyniki sprzedaży.

Xbox w Europie zadebiutował 14 marca i wszystko wskazuje na to, że nie pobije wyniku otwarcia PlayStation 2 (w listopadzie 2000 w samej tylko Wielkiej Brytanii i Niemczech sprzedano 140 tys. sztuk). Również w Japonii - po całkiem udanej premierze - konsola Microsoftu sprzedaje się coraz słabiej i prawdopodobnie jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy domeną Xboxa zostanie rodzimy, amerykański rynek. Na dysproporcje w sprzedaży z pewnością wpływ ma cena konsoli - w Europie za Xboxa trzeba zapłacić około 413 USD, podczas gdy w USA cena konsoli wynosi 260 USD, a w Japonii około 300 USD. W Polsce Xbox wciąż nie ma oficjalnego dystrybutora, a fani konsol nowej generacji skazani są na "importy" zza zachodniej granicy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.