Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 5 stycznia 2011 
    

Nowe dyski WD Scorpio Black 750 GB


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 16:35
(3)
Firma Western Digital wprowadza do sprzedaży nowe 2,5-calowe dyski twarde ze swojej serii Scorpio Black, przeznaczonej do stosowania w wydajnych komputerach przenośnych. Nowe dyski oferują pojemność 750GB, mają 16MB pamięci podręcznej oraz interfejs SATA 6.0 Gbps i składają się z dwóch talerzy wirujących z prędkością obrotową 7200 RPM. Talerze korzystają z zaawansowanego formatowania i sektorów o wielkości zwiększonej z 512 do 4096 bajtów. Ponadto dyski wyposażone zostały w technologie WhisperDrive, która zapewnia cichą pracę, IntelliSeek poprawiajacą wyszukiwanie ścieżek i pozycjonowanie głowicy oraz system awaryjnego parkowania głowic SecurePark zwiększający żywotność. Sugerowana cena detaliczna wynosi 149 USD.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. .... (autor: coolart | data: 5/01/11 | godz.: 20:03)
  no cos dla mojego lapa a juz mialem kupowac samsunga, chyba poczekam jeszcze pare dni o ile cena mnie nie zabije, jak bedzie powyzej 80euro to dziekuje

 2. przeciez masz cene (autor: samsung | data: 5/01/11 | godz.: 20:57)
  149USD
  wiec lepiej sie nie ludz.


 3. no i znowu... IntelliSeek (autor: Elektron | data: 6/01/11 | godz.: 02:02)
  Przecież sama nazwa wskazuje na coś innego! Po raz kolejny apeluję, żeby nie powielać idiotyzmów!!! I po raz kolejny mówię: nie ma czegoś takiego jak zwalnianie obrotów talerzy - wynika to nawet z konstrukcji głowicy. Jeśli przystosujemy tzw "slider", do tego aby unosił na wymaganą wysokość głowicę przy 5400RPM, to przy 7200RPM głowica uniosłaby się znacznie wyżej przez co zapis i odczyt stałyby się niemożliwe. Poza tym, to proszę bardzo:
  "WD's IntelliSeek technology proactively calculates an optimum seek speed to eliminate hasty movement of the actuator that produces noise and requires power, which is common in other drives. With IntelliSeek, the actuator's movement is controlled so the head reaches the next target sector just in time to read the next piece of information, rather than rapidly accelerating and waiting for the drive rotation to catch up. This smooth motion reduces power usage by more than 60 percent compared with standard drives, as well as quiets seek operation and lowers vibration. Lower power leads to a reduction in heat generation, resulting in greater long-term reliability."
  Dla ENG niekumatych: http://www.wdc.com/...index.asp?family=intelliseek
  Żeby nie było to też o tym: "WD technologia WhisperDrive™ to zespół supernowoczesnych algorytmów pozycjonowania, które pozwoliły skonstruować jeden z najcichszych dysków twardych 2,5 cala na rynku" - bla bla bla. Miałem prekursora obu tych marketingowych bzdetów i dysk był głośniejszy w każdym względzie od Momentusa 7200.4.
  Jeśli pojawi się kiedyś dysk ze zmiennymi obrotami, to slider będzie musiał mechanicznie zmniejszać swoją powierzchnię - może jakiś układzik MEMS. Wątpię, że coś takiego wprowadzą, bo po prostu jest to nieopłacalne, a korzyści znikome - lepiej dorzucić malutkie SSD jak w Momentusach.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.