Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 7 stycznia 2011 
    

Najnowsze playery Blu-Ray 3D @ Samsung


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 16:55
(11)
Samsung Electronics zaprezentował nowe odtwarzacze Blu-Ray 3D, które umożliwiają odtwarzanie internetowych treści i uruchamianie aplikacji na dowolnym telewizorze, także poprzez zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11n. Do odtwarzaczy wprowadzono także funkcję Ultra Fast Play, która znacznie przyspiesza rozpoczęcie odtwarzania filmu z włożonej płyty, skracając ten czas do tylko trzech sekund, bijąc tym samym kolejny rekord w branży. W całej linii produktów dostępna jest nowa funkcja One Foot Connection, która umożliwia bezprzewodową synchronizację treści multimedialnych z urządzeniami zgodnymi z tym standardem, umieszczonymi w pobliżu odtwarzacza w zasięgu domowej sieci Wi-Fi.

Wszystkie nowe odtwarzacze uzyskały certyfikat DLNA (Digital Living Network Alliance), który gwarantuje poprawną komunikację różnych urządzeń elektroniki użytkowej w ramach domowej sieci.

Trzy z nowych modeli wyposażono w wydajny procesor Samsung System-on-Chip (SoC), który umożliwia konwersję filmów i zdjęć do standardu 3D w czasie rzeczywistym. Gwarantuje on wyśmienitą jakość trójwymiarowego obrazu w pełnej, wysokiej rozdzielczości.

Na rynek trafi siedem nowych produktów o różnym zakresie funkcjonalności, spełniających potrzeby wszystkich rodzajów klientów. Wśród najważniejszych zaprezentowanych produktów znalazły się:

- BD-D6500 - podstawowy model w ofercie odtwarzaczy Blu-ray 3D Samsunga. Za bardzo korzystną cenę oferuje takie funkcje jak konwersja obrazu do pełnej wysokiej rozdzielczości 1080p, szybkie rozpoczęcie odtwarzania (Ultra Fast Play), bezprzewodową synchronizację (One Foot Connection) i bezprzewodową łączność Wi-Fi z siecią komputerową.

- BD-D6700 - obok wszystkich funkcjonalności modeli D6500, umożliwia konwersję filmów do trójwymiarowej postaci i wysokiej rozdzielczości. Model ten wyposażono w dwa porty HDMI - jeden przeznaczony do transmisji filmów 3D (HDMI 1.4) i drugi - tradycyjny (HDMI 1.3), obsługujący m.in. wielokanałowe połączenia audio 7.1. Dodatkowo, użytkownicy telefonów iPhone i Android mogą pobrać specjalną aplikację, która przekształci ich telefon w zdalnego pilota do odtwarzacza BD-D6700.

- BD-D7000 - mały, kompaktowy odtwarzacz 3D Blu-ray ze stylową, srebrną obudową. Oferuje wszystkie funkcje modelu BD-D6700, ale ma tylko jeden port HDMI.

- BD-D7500 - oferuje wszystkie funkcje pozostałych modeli, ale zdecydowanie wyróżnia się designem. Jest to najbardziej smukły na świecie odtwarzacz płyt Blu-ray - ma niecałe 23 mm grubości (można go też zamontować pionowo na ścianie).

Wszystkie nowe odtwarzacze Blu-ray są przykładem promowanej przez Samsung Electronics filozofii designu, zgodnie z którym główne elementy są umieszczane symetrycznie, na środku panelu urządzenia, zaś w odtwarzaczach nie stosuje się tacki podawczej na płyty - są one po prostu wsuwane w szczelinę odtwarzacza.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: AMD_Master | data: 7/01/11 | godz.: 17:49)
  Widzę, że konkurencja zaczyna powoli uczyć się minimalizmu od Apple :)

 2. nwet (autor: kfiat | data: 7/01/11 | godz.: 18:26)
  Jeśli od Apple a nie od najlepszych to lepiej niż "dalekowschodni przepych" który dalej widać w innych markach...

 3. ... (autor: Deathraw | data: 8/01/11 | godz.: 11:21)
  Ciekawi mnie cena bo jak ma to kosztować więcej jak 500zł to kasę osobiście wolałbym przeznaczyć na ps3 i mieć jednocześnie konsolę, i przeglądarkę www.Choć nie ma co się oszukiwać ile osób ma kolekcję płyt BRD?Powinni zrobić Matroska playera:P.

 4. piękne sprzęty... (autor: Qjanusz | data: 8/01/11 | godz.: 19:12)
  ale mimo jak porównam sobie do mojego już stareńkiego BD-P1400, to funkcjonalnie nie widzę potrzeby przesiadki.
  Oczywiście obecne wydanie 3D dla konsumenta absolutnie mnie nie interesuje.

  @Deathraw - wbrew pozorom osoby takie się znajdą. Ja mam tylko kilkanaście płyt BD i jestem pikusiem w porównaniu do znajomych.


 5. @Qjanusz (autor: Deathraw | data: 9/01/11 | godz.: 11:34)
  Ja doskonale wiem że się znajdą, jednak gdyby nie ps3 to odtwarzaczy BRD w polsce byłaby niewielka ilość i nadal jest to kompletna nisza na naszym rynku.Sam znam może 3 osoby które mają stacjonarne BRD tylko do filmów, tak to ps3 do grania i raz na jakiś czas kupią jakiś film.Mam nadzieję że zmienis się to za 2-3 lata.Tak to jest w naszym kraju wszyscy kupowali plazmy na potęgę bo sąsiad ma, a potem wszyscy dvd chinchami do nich podłączają i oglądają obraz z anten naziemnych, a jedyna różnica jaką widzą to taka że obraz trochę w hd jest ostrzejszy;).I mam do Ciebie pytanie.Czy koszty tłoczenia BRD są teraz dużo droższe niż dvd?

 6. @ Deathraw (autor: Borat | data: 9/01/11 | godz.: 15:31)
  Jeżeli Płyty BR do tej pory nie zyskały popularności to i nie zdobędą przez najbliższe 2-3 lata.

  Coraz większą popularność zdobywają system cyfrowej dystrybucji takie jak iTunes oraz systemy wideo na żądanie VoD. Dzisiaj każda platforma cyfrowa i siec kablowa oferuje tego typu funkcje.

  Odtwarzacze BR i płyty będą kupować głównie osoby kolekcjonujące filmy. Reszta nie będzie kupować kolejnego sprzętu skoro może mieć film klikając przycisk na pilocie czy ściągać go z netu.

  Sam mam na półce ok 200 filmów DVD i żadnego BR.
  Powiem szczerze, że nawet nie zamierzam kupować ani płyt ani odtwarzacza.

  Dużo lepszym rozwianiem jest mały NAS z filmami i muzyka niż steki płyt zajmujących całe regały.


 7. @Borat (autor: Deathraw | data: 10/01/11 | godz.: 10:14)
  Ja za to mam odtwarzacz blu-ray ale ani jednego filmu w tym formacie, nie licząc filmów w grach na ps3.Co do tego czy się przyjmie za 2 lata no to cóż dvd też potrzebowało trochę czasu, a teraz jest w każdym domu w kilku egzemplarzach;).

 8. nie chce mi się wierzyć (autor: aras-n | data: 11/01/11 | godz.: 14:31)
  że te wszystkie modele sieciowe nie odtwarzają mkv i pozostałych "internetowych" standardów.
  Płyty BD są absolutnie nieodzowne dla wszystkich którzy oglądają na nich nie filmy a ... KONCERTY! :) i nie chodzi tu głownie o obraz a o dźwięk HD w formatach wielokanałowych


 9. @aras-n (autor: Deathraw | data: 13/01/11 | godz.: 09:56)
  Tylko że posiadaczy sprzętu na którym usłyszysz jakieś znaczny różnice między DD a DTHD jest podejrzewam niewielki procent.A jak już jesteśmy w temacie to możesz mi powiedzieć gdzie można płyty DVD Audio znaleźć?Czy wogóle powstawały czy tylko utworzyli format i zapomniano o nim szybko?

 10. @ DeatHraw - sorry że tak późno (autor: aras-n | data: 24/01/11 | godz.: 18:11)
  ale nie zauważyłem pytania :) jam mam tylko jeden, ale za to dobry adres na kolekcjonerskie wydania i DVD Audio
  http://www.rockserwis.pl/


 11. a co do różnic w dźwięku (autor: aras-n | data: 24/01/11 | godz.: 18:14)
  to idę o zakład że KAŻDY rozpozna różnice między DD a DTS HD na systemie od 5tys zł w górę :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.