Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 28 marca 2002 
    

VIA C3 w wersji mobile na targach Cebit 2002


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:54
VIA zaprezentowała nowy procesor FCPGA VIA C3 przeznaczony dla mobilnego rynku. Procesor jest dostępny w prędkościach do 933MHz, posiada rozbudowane opcje zarządzania zużyciem energii oraz regulowania właściwości termicznych. Dzięki standardowej konsumpcji mocy na poziomie 6W oraz bardzo niskiemu napięciu 1,35V, nowy, mobilny procesor VIA C3 jest najmniej "energożernym" procesorem na rynku notebooków, jednocześnie maksymalizuje cykl życia baterii bez obniżania wydajności systemu. Mobilny VIA C3 zadebiutował w prędkości do 933MHz, jest w pełni kompatybilny z obecnym standardem gniazda µFCPGA. W ten sposób zapewnia producentom OEM, producentom notebooków, tablet'ów PC, Web Pad'ów i innych przenośnych rozwiązań łatwą integrację oraz szybkie dotarcie do rynku.

"Nowy, mobilny procesor µFCPGA VIA C3 buduje naszą wiodącą pozycje w rynku mobilnych chipsetów i grafik," powiedział Paul Hsu, doradca prezydenta w VIA Technologies, Inc. "Umożliwia nam dotarcie do naszych klientów i zaoferowanie im najwydajniejszej, energooszczędnej i bogatej w opcje platformy dla wszystkich segmentów."

VIA C3 jest wyprodukowana w najnowszej technologii 0,13 mikrona. Posiada najmniejsze na świecie jądro x86. Będąc procesorem; wśród istniejących na rynku; który wydziela najmniejszą ilość ciepła podczas pracy, VIA C3 charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii oraz bardzo wysoką stabilnością. Procesor posiada 128KB cachu pierwszego poziomu (L1) oraz 64KB cachu drugiego poziomu (L2), obsługuje szynę FSB 100/133MHz, instrukcje multimedialne MMX i 3DNow! gwarantujące wysoką wydajność w najpopularniejszych aplikacjach i oprogramowaniu internetowym.

Mobilny procesor FCPGA VIA C3 dostępny jest w prędkości do 933MHz. Kolejne wersje procesora wyposażone będą również w technologię zarządzania energią VIA LongHaul, która obniża zużycie energii oraz częstotliwość zegara i wydatnie wpływa na maksymalizację pracy baterii.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.