Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 2 kwietnia 2002 
    

Trzęsienie bez następstw dla branży


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:05
Trzęsienie ziemi, które 31 marca nawiedziło Tajwan, nie powinno mieć wpływu na funkcjonowanie tamtejszych firm branży technologicznej. Epicentrum wstrząsów było miasto Hualien na wschodnim wybrzeżu wyspy - zanotowano tam wstrząsy o sile 6,8 stopni w skali Richtera. Jednak w regionach Taipei County, Taoyuan, Hsinchu City i Hsinchu County, gdzie zlokalizowana jest większość zakładów zajmujących się produkcja sprzętu elektronicznego, siła wstrząsów nie przekroczyła 4 stopni. Nie zanotowano poważniejszych strat.

Producenci paneli TFT-LCD poinformowali, że podczas wstrząsów ich fabryki automatycznie wstrzymały pracę. Produkcja została wznowiona po kilku godzinach - nie doszło do większych przestojów, jak miało to miejsce podczas trzęsienia ziemi sprzed 3 lat. Także producenci półprzewodników i komputerów nie odczuli negatywnych skutków wstrząsów. Trzęsienie nie zaszkodziło też produkcji płyt głównych - ze względu na słabnący popyt, fabryki tych podzespołów w niedzielę w ogóle nie pracowały, dzięki czemu maszyny nie uległy żadnym uszkodzeniom.

Najwyraźniej wyciągnięto wnioski z katastrofy z 21 września 1999, kiedy to trzęsienie ziemi wywołało znaczne szkody. Obecna infrastruktura technologiczna Tajwanu jest dostosowana do wstrząsów - pomimo, że niedzielne trzęsienie ziemi było dość silne, na wyspie nie zanotowano nawet przerw w dostawie wody i prądu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.