Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 2 kwietnia 2002 
    

Tańsze konsole?


Autor: DYD | źródło: 4D | 16:18
W najbliższych miesiącach Nintendo może obniżyć cenę konsoli GameCube - władze firmy obniżkę uzależniają od ewentualnych spadków cen Sony PlayStation 2. PlayStation 2 kosztuje w USA 299 USD, jednak coraz częściej mówi się, że cena konsoli spadnie wkrótce do 199 USD. Właśnie tyle kosztuje obecnie konsola GameCube, która - choć technologicznie potężniejsza od PS2 - nie posiada napędu DVD. Dlatego Nintendo uważa, że "kostka" powinna być zdecydowanie tańsza niż produkt Sony. W związku z tym GameCube - choć na rynku amerykańskim sprzedawane jest dopiero od 18 listopada 2001 - prawdopodobnie potanieje. Nie podano jednak, jakiego rzędu obniżka jest planowana.

Powszechnie oczekuje się, że Sony obniży cenę swojej konsoli już w maju - informacja miałaby zostać podana oficjalnie podczas imprezy Electronic Entertainment Expo. Jeśli pogłoski znajdą potwierdzenie w faktach, przeceny GameCube należałoby się spodziewać nie później niż podczas sezonu wakacyjnego. Nie wykluczone, że wobec ruchów cenowych u konkurencji, na obniżkę cen konsoli Xbox zdecydowałby się również Microsoft. Brak informacji, w jakim stopniu obniżki cen w USA odbija się na rynku europejskim, gdzie konsole są znacznie droższe.

Pojawienie się Microsoftu na rynku konsol zdecydowanie ożywiło branżę - w miejsce wyraźnie odstającej w ostatnich latach Segi (porażki rynkowe konsol Saturn i Dreamcast), pojawił się gracz o niewyczerpanym niemal potencjale finansowym. Xbox ma wszelkie dane ku temu, by zdominować w najbliższych latach branżę elektronicznej rozrywki. Aby bronić swoich udziałów w rynku, Sony uruchomiło wspólnie z firmami IBM i Toshiba nowy program badawczy. Efektem współpracy ma być m.in. chip, który stanie się sercem konsoli PlayStation III.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.