Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 3 kwietnia 2002 
    

Nowy trackball firmy Logitech


Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:41
Logitech dniu dzisiejszym swój najnowszy produkt poszerzając tym samym rodzinę trackballi w swojej ofercie. Nowy trackball bazuje na optycznej, opatentowanej przez Logitech technologii Marble, zaś do komunikacji z komputerem używa bezprzewodowej (radiowej) transmisji danych - Cordless. Logitech Cordless TrackMan Optical oferuje zupełnie nowe rozwiązania w zakresie operowania trackballem. Twórcy urządzenia poza standardowymi klawiszami dodali również łatwą w obsłudze rolkę, dodatkowe przyciski drag-lock oraz Cruise Control. Przycisk drag-lock pozwala na szybkie przesuwanie plików, obrazów, tekstu oraz innych danych w komputerze. Drag-lock odciąża użytkownika od klikania w menu, wyborze odpowiednich opcji, itd., itp. Cruise Control ma za zadanie umożliwić użytkownikowi szybkie poruszanie się po dużych dokumentach jak na przykład strony internetowe, arkusze kalkulacyjne, pliki tekstowe. Również w standardowych klawiszach twórcy dokonali małej rewolucji która ma usprawnić życie wszystkich fanom internetu. W miejscu gdzie spoczywa kciuk konstruktorzy trackballa umiejscowili dwa dodatkowe klawisze które współpracują z przeglądarką internetową - są to klawisze Forward i Back. Według przeprowadzonych badań są to najczęściej używane przez użytkowników internetu klawisze.

Odmłodzeniu uległ również design nowego trackballa. Twórcy postanowili nadać mu bardzo uniwersalny kształt który został połączony z najmodniejszymi ostatnio kolorami - czernią oraz srebrem. Materiał którym został pokryty trackball jest miły w dotyku i nie powoduje pocenia się dłoni nawet podczas wielogodzinnej pracy.

"Cordless TrackMan Optical to doskonały przykład ergonomicznego kształtu, jakości wykończenia oraz zaawansowania technologicznego. Wszystkich tych składników spodziewają się klienci Logitecha i wszystkie te składniki na doskonały produkt Logitech połączył w najnowszym Cordless TrackMan Optical." - powiedział Chris Bull, szef marketingu urządzeń wskazujących. "Użytkownicy trackballi to bardzo wymagająca grupa użytkowników, ale wierzymy że w pełni spełnimy ich wymagania wraz z wypuszczeniem na rynek naszego nowego urządzenia."

Odbiornik radiowy Logitech Cordless TrackMan Optical podłączany jest do komputera przy użyciu portu USB lub PS/2. Urządzenie oraz jego oprogramowanie działa pod systemami Windows 95 / 98 / NT / ME / 2000 / XP oraz Macintosh 8.6 i późniejszym.

Logitech Cordless TreackMan Optical dostępny będzie w sprzedaży w pierwszej połowie czerwca 2002 w sugerowanej cenie detalicznej 249PLN. Cena zawiera podatek VAT 22%. Urządzenie objęte jest 5 letnią gwarancja producenta.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.