Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 3 marca 2011 
    

Nowy E4200 - najszybszy z routerów Linksys


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 11:32
(8)
Dwupasmowy router Linksys E4200 to obecnie najszybszy model ze znanej już na polskim rynku serii E. Jest wyposażony w sześć wewnętrznych anten (3x3). Dzięki wysokiej wydajności przesyłu danych, pozwala odtwarzać bez zakłóceń filmy HD, korzystać z gier online czy domowych zasobów muzyki. Linksys E4200 zapewnia maksymalnie szeroki zasięg sieci i największą prędkość przesyłu danych. Pracuje jednocześnie na dwóch pasmach - 2,4 GHz z przepustowością sieci do 300 Mb/s i 5 GHz z maksymalną przepustowością do 450 Mb/s.

Druga z częstotliwości jest szczególnie przydatna w miejscach o dużym zagęszczeniu sieci bezprzewodowych, jak osiedla czy centra miast. Pozwala też uniknąć zakłóceń sygnału routera powodowanych działaniem innych urządzeń radiowych, na przykład telefonów, bram garażowych, pilotów czy nawet kuchenek mikrofalowych.

Router z łatwością łączy w jedną sieć wszystkie urządzenia znajdujące się w domu: laptopy, smartfony, tablety, odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier i telewizory. Zastosowana technologia Quality of Service (QoS) pozwala na przydzielanie pierwszeństwa poszczególnym transmisjom danych. To sprawia, że transfery, które wymagają wyższych prędkości - na przykład przesyłanie video do telewizora - odbywają się płynnie. Dzięki temu Linksys E4200 jest idealny do strumieniowania filmów w jakości HD.

Model E4200 został wyposażony w gniazdo USB. Pozwala ono użytkownikom na podłączanie dysków zewnętrznych i pamięci flash bezpośrednio do routera, aby udostępniać ich zawartość bezprzewodowo. E4200 ma także cztery gigabitowe porty ethernetowe. Zastosowana w modelu technologia MIMO (Multiple In Multiple Out) wykorzystuje odbicia fal do zapewnienia maksymalnego zasięgu sieci bezprzewodowych.

Urządzenie zostało zaprojektowane przez zespół designerów Cisco Consumer w Danii i Kalifornii w taki sposób, aby stanowić efektowny element wystroju wnętrza. Jest to więc nie tylko szybki router, ale też zdecydowanie jeden z najpiękniejszych modeli na rynku.

Linksys E4200 oferowany jest wraz z rozszerzoną wersją oprogramowania Cisco Connect w języku polskim. Aplikacja ta samodzielnie wykrywa ustawienia dostawcy internetu, nadaje nazwę sieci i zabezpiecza ją hasłem. Dodatkowo oferuje zaawansowane narzędzia kontroli rodzicielskiej, dostęp gościnny oraz tester prędkości i wydajności usług internetowych. Cisco Connect sprawia, że zarządzanie własną domową siecią jest dziecinnie proste nawet dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.

Opis techniczny produktu:

o Funkcje:
- Maksymalna wydajność do 300 Mb/s (2,4) oraz do 450 Mb/s (5,0 GHz)*
- Możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch pasm (2,4 i 5,0 GHz)
- 4-gigabitowe porty LAN Ethernet
- 1-gigabitowy port WAN Ethernet
- 6 anten zapewniających maksymalny zasięg
- Wzmacniacz zapewniający maksymalną szybkość przy rozszerzonym zasięgu, oferujący większą mobilność w domu
- Konfiguracja 3x3 (Multiple In Multiple Out) kilku strumieni danych w paśmie 5,0 GHz dla zapewnienia doskonałej wydajności podczas strumieniowania filmów HD, grania i połączeń głosowych
- Zapewniony priorytet strumieni danych video oraz głosowych przed wszystkimi pozostałymi, by uzyskać lepszą wydajność w przypadku wymagającego ruchu (QoS).
- Rozszerzone zabezpieczenia: WPA i WPA2 oraz Zapora SPI
- Planowana obsługa IPV6 na wiosnę 2011 r. udostępniona poprzez bezpłatną aktualizację oprogramowania układowego
- Port USB, umożliwiający łatwe dodawanie urządzeń pamięci, do których następnie można uzyskiwać dostęp bezprzewodowo. Idealna opcja pozwalająca skonfigurować własny serwer mediów.
- Zintegrowana funkcja serwerów mediów FTP i UPNP
- Możliwość wyłączenia diod portu LAN
- Możliwość łączenia z modemami użytkownika - DSL lub kablowym

o Oprogramowanie Cisco Connect:
- Zaawansowane zabezpieczenia: WPA i WPA2 oraz Zapora SPI
- Konfiguracja w trzech łatwych krokach
- Licznik szybkości szerokopasmowej
- Łatwe dodawanie nowych urządzeń
- Kontrola rodzicielska
- Dostęp dla gościa
- Opcjonalne ustawienia zaawansowane
- Zautomatyzowane regularne sprawdzanie aktualizacji oprogramowania układowego / oprogramowania
- Współpraca z komputerami pracującymi w systemach Windows i Mac OS X


Cena i dostępność:

Router Linksys E4200 dostępny jest u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych w sugerowanej cenie detalicznej: 699 zł


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hehe - 700zł (autor: grab56 | data: 3/03/11 | godz.: 12:00)
  Sprzęt dla snobów i no-life'ów

 2. ... (autor: djXone | data: 3/03/11 | godz.: 13:15)
  Mój TP-LINK też to wszystko oferuje poza 5 GHz, mam pełno sieci obok siebie bo mieszkam w bloku, a zasięg mam nawet klatkę dalej, a kosztował jedyne 170zł, pewno że nie wygląda tak ładnie, ale działa, więc tak jak napisał kolega wyżej... ;)

 3. ... (autor: PeterMac | data: 3/03/11 | godz.: 18:38)
  no wszystko fajnie wygląd itd, tylko jest ten problem ze te router nie ma kompletenie żadnych diod informujących o jego pracy, fakt są z tyłu przy gniazdach ale kto bedzie tam zalgadać czy miga dana diodka.
  W testach wypada bardzo dobrze jest zaraz za Tredentem TEW-691GR.


 4. djXone (autor: Takkyu | data: 4/03/11 | godz.: 14:04)
  zapomniałeś dodać, że Twój TP-Link, to shit, zrobiony zupełnie niezgodnie z normami emisji promieniowania, wieszający się przy większym obciążeniu, beznadziejny w konfiguracji, brzydki (pewnie biało-czarny design, który by przeszedł w 1992), a na jego produkcji oszczędzano na wszystkim, na czym możliwe. Każdy TP-Link, którego otwieram z pudełka jest mi wstyd postawić u kogoś na biurku - bo zazwyczaj śmierdzi plastikiem 2 tygodnie po podłączeniu...
  Dodatkowo nawet pewnie nie ma nawet Firewalla SPI, po włączeniu VLANów się wiesza, a jak to w TP-Linkach - przy podłączeniu trzeciego kompa po DHCP nie może on uzyskać adresu IP. Ot, jak to w TP-Linkach - coś jest, ale tak naprawdę tego nie ma.


 5. teraz robia piekne skrzynki ale (autor: coolart | data: 5/03/11 | godz.: 13:51)
  wszytko pieknie cacy tylko co zauwazylem ze nowe routery nie maja anten zew. i ich predkos jest tylko na bliskich dystansach dostepna czym dalej tym gorzej a zasieg zmniejsza aie drastycznie z jakas przeszkoda

 6. @Takkyu (autor: djXone | data: 5/03/11 | godz.: 17:46)
  Oooo i tu się mylisz, jak kupujesz najsłabszy model to faktycznie jest jak mówisz! poczytaj sobie trochę o modelu WR1043ND (posiada lepszy układ od linksysa i obsługuje OpenWrt), nigdy jeszcze mi się nie zawiesił, zero problemów, a chodzi na nim net 25M, kompy 4x 1Gbps + 5-8 po WLAN, jak kupujesz coś z najniższej półki to nie wymagaj. Te tanie faktycznie śmierdzą :D też ostatnio klientowi podłączałem to się zdziwiłem co tak wali, czy aby spalony model nie kupiłem.

 7. @djXone (autor: Takkyu | data: 6/03/11 | godz.: 11:57)
  Nigdzie nie napisałem, że Linksysy są super.
  Nie wymagam, ale... uwierz mi, są firmy, które w najniższą półkę w ogóle się nie pakują, dlatego zdobyły uznanie. Z zasady nie kupuję się TP-Linka, D-Linka, ASMAXa i innych wynalazków.


 8. 100mbit (autor: Golem | data: 7/03/11 | godz.: 12:05)
  Jak ten sprzet 100mbit pociagnie to bedzie cud.
  450mbit ??
  LUDZIE !!! JAK KUPUJECIE DYSK SATA3 to ZNACZY ZA 6gb/s macie dysk ???
  OSZUSTWO MARKETINGOWE BAZUJACE NA NIEWIEDZY LUDZI !!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.