Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 5 kwietnia 2002 
    

NEC po raz drugi


Autor: DYD | 17:39
Firma NEC, największy japoński producent telefonów komórkowych, od dziś ponownie rozpoczyna dostawy swoich aparatów dla operatorów w USA. Wraz z rozwojem bezprzewodowych usług internetowych w Stanach Zjednoczonych, NEC ma szanse zdobyć dominującą pozycję na rynku. NEC posiadał już 12% udziału w amerykańskim rynku "komórek", gdy w roku 2000 postanowił wycofać się z USA.

Teraz firma - znana z zaawansowanych technologicznie telefonów 2,5G i 3G - ponownie wchodzi na rynek amerykański. W USA jak na razie firma będzie sprzedawać swoje modele 2,5G. To jeden z elementów rozpoczynających ekspansję NEC-a poza Japonią. Telefony NEC posiadają 30% udziału w rynku japońskim i zaledwie 3% udziału w rynku światowym. Zestawy 2,5G sprzedawane są już do Europy - za pośrednictwem firmy E-Plus oferuje je holenderski koncern Royal KPN, który rozpoczął już oferowanie europejskiej wersji usługi i-mode w Niemczech.

NEC zdobył też kontrakt na dostawę 1 mln sztuk aparatów 3G dla firmy Hutchison Whampoa, która planuje uruchomienie sieci nowej generacji w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji oraz we Włoszech. "Podobnie jak Europa, także Stany Zjednoczone, Azja i Chiny będą dla nas kolejnymi zagranicznymi rynkami zbytu" - powiedziała rzeczniczka prasowa firmy. "To NEC rozwinął technologię bezprzewodowego dostępu do Internetu w Japonii". Doświadczenie, które NEC zdobył na rynku japońskim jako pionier sieci 3G, ma teraz pomóc firmie w osiągnięciu znaczącego wzrostu udziałów w rynku światowym. Czekamy, kiedy wyposażone w kolorowe wyświetlacze i rozbudowane opcje komunikacyjne telefony trafią do Polski.

Na zdjęciu: aparat NEC 21i, znajdujący się już w ofercie niemieckiej firmy E-Plus.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.