Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 9 marca 2011 
    

Microsoft nawołuje do rezygnacji z Internet Explolera 6


Autor: Zbyszek | 12:35
(3)
Pomimo że Microsoft od dawna oferuje nowsze wersje swoich przeglądarek Internet Exploler, oznaczone numerkami 8 i 9, to jednak wciąż jedną z najpopularniejszych z nich jest Internet Exploler 6. Sytuacji tej nie zmieniła nawet kampania informacyjna Google prowadzona od ponad dwóch lat, nawołująca do zaktualizowania tej archaicznej przeglądarki na nowszą. Niedawno do akcji przyłączył się sam producent Internet Explolera 6, czyli Microsoft. Firma z Redmont stworzyła stronę IE 6 Countdown na której przekonuje, że najwyższy czas powiedzieć IE 6 „goodbye”.

Ze statystyk firmy analitycznej Net Applications wynika, że z IE6 w lutym bieżącego roku korzystało wciąż 12% internautów na całym świecie, w tym najwięcej w Chinach (34,5%) i Koreii Południowej (24,8%) a także po około 10% w Indiach, Japonii, Arabii Saudyjskiej i Wietnamie.

Microsoft odradza stosowanie tej wciąż popularnej przeglądarki, argumentując to tym, że jest ona po prostu przestarzała. Informacji towarzyszy mapa, na której zaznaczono kraje i regiony gdzie popularność IE 6 jest największa. Równocześnie bezpośrednio ze strony można pobrać najnowszą wersję Internet Explolera 9.

Strona (link) będzie istnieć w sieci, do póki udziały rynkowe IE 6 nie spadną poniżej poziomu 1% w skali globalnej. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ktos wie (autor: beiks | data: 9/03/11 | godz.: 17:53)
  czemu w Azji IE6 ma takie duze udzialy?

 2. aha (autor: beiks | data: 9/03/11 | godz.: 17:54)
  zapomnialbym: Intel rulezzz :PPP

 3. e cwaniaki jedne (autor: Mario2k | data: 9/03/11 | godz.: 18:36)
  Wszystko rozchodzi sie o zaawansowanem mechanizmy monitorujaco-szpiegujace usera w nowych IE ,dzieki temu Google i MS gromadza miliardy informacji o uzytkownikach ktore potem sa wykozystywane przez rozne instytucje .

  Skad niby google ma taka ogromna wartosc ??
  reklamy i sprzedaz informacji


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.