Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 9 marca 2011 
    

Nowy cooler Zalman CNPS11X Extreme


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 13:52
W przyszłym miesiącu w sprzedaży pojawi się najnowszy cooler firmy Zalman, przeznaczony do schładzania procesorów - model CNPS11X Extreme dedykowany dla najbardziej wymagających odbiorców. Cooler zbudowany jest z dwóch odrębnych radiatorów połączonych pod kątem 75 stopni w kształt litery V. Radiatory połączone są ze sobą za pomocą pięciu miedzianych ciepłowodów wykonanych z chromowanej galwanicznie miedzi, które odprowadzają ciepło z podstawy coolera. Całość owiewana jest przez wentylator o średnicy 120mm, mogący pracować w zakresie od 1000 do 1950 RPM.

Radiatory wykonane są z ponad dwustu bardzo cienkich i gęsto ułożonych aluminiowych blaszek, a osiągnięta w ten sposób powierzchni rozpraszania ciepła wynosi aż 7600 cm2. Plastikowa obudowa gwarantuje, że powietrze zasysane przez wentylator będzie w całości przepływać przez radiator.

Zdaniem producenta cooler jest najbardziej zaawansowaną konstrukcją na rynku i dzięki bardzo dużej powierzchni rozpraszania ciepła, unikatowej budowie w kształcie litery V oraz wydajnym ciepłowodom jest w stanie odprowadzić ciepło z procesorów pobierających 350W energii.

CNPS11 Extreme można zamontować na procesorach firmy Intel z gniazdami Socket LGA 775, 1156 i 1366 oraz procesorach AMD z podstawkami Socket AM2/AM2+ i AM3/AM3+. Całość waży 600 gram i ma wymiary 80x132 mm przy 154 milimetrach wysokości. Wraz z zakupem klient otrzyma pastę termoprzewodzącą Zalman ZM-STG2. Cena nie została jeszcze podana. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.