Kingston poinformował, że globalne przychody firmy w 2010 roku osiągnęły rekordowy poziom aż 6,5 mld USD – najwyższy w historii. Wzrost o 2,4 mld USD w stosunku do wyniku z 2009 roku był możliwy dzięki zauważalnej dla całej branży zwyżce cen oraz zwiększonym dostawom produktów. Kingston odnotował wzrost średnich cen sprzedaży w niemal wszystkich liniach produktowych – trend wzrostowy zapoczątkowany w pierwszym kwartale 2010 utrzymał się aż do końca roku finansowego.
Na wysokim poziomie utrzymywały się również zamówienia produktów – zarówno z rynku korporacyjnego, jak i konsumenckiego. Przełożyło się to na świetne wyniki działów produktów OEM oraz Flash.
„Nasza firma skorzystała na poprawiającej się globalnej sytuacji ekonomicznej oraz szczęśliwym zbiegom okoliczności, dzięki czemu wywindowaliśmy sprzedaż w 2010 na najwyższy poziom w historii Kingstona”, powiedział David Sun, współzałożyciel Kingston Technology. „Mamy szczęście pracować z najlepszymi ludźmi w branży, którzy wspólnie z partnerami biznesowymi i dostawcami są w stanie zaoferować naszym Klientom najlepsze produkty i doskonałą obsługę.”
Jest to kolejny rok doskonałych wyników finansowych Kingstona. Przychody firmy przekroczyły granicę 1 mld USD w 1995 roku; w roku 2004 wzrosły do 2 mld USD, by w 2005 roku podskoczyć już do 3 mld USD, zaś w latach 2007 i 2009 wartość sprzedaży osiągnęła pułapy – odpowiednio – 4,5 mld i 4,1 mld USD.
K O M E N T A R Z E
mam (autor: Gigant | data: 17/03/11 | godz.: 17:58) od nich pamięci 4GB i są bardzo dobre...
Kingston to number one w produkcji pamięci.
Nic dziwnego. (autor: BeHQ | data: 17/03/11 | godz.: 19:04) Jeszcze nie miałem przypadku, żeby Kingstone pamięci nie ruszyły na jakimś sprzęcie. Działają zawsze jeśli nie posiadają defektu fabrycznego.
Tylko w którymś momencie poszła fama, że Kingstone to "dobre dla lamerów" i ludzie płacą krocie za to samo, ale w innej nazwie.
... (autor: ElFi | data: 17/03/11 | godz.: 23:53) Aktualnie używam 24GB DDR3 1333MHz CL9 (6x4GB) ustawione na 1400MHz CL8 T1 przy 1,62V. Działa pięknie, nie ma żadnych wymyślnych radiatorów i nie grzeje się, kostki Low Profile (ze 13mm wysokości).
Ceny ...i wszystko jasne. (autor: MBR[PL] | data: 18/03/11 | godz.: 11:38) Może dlatego, że teraz w PL w detalu jest różnica paru zł pomiędzy najtańszymi badziewiakami w stylu Elixir itp. a HyperX Blue (bez wykręconych w kosmos timingów). O ile poprzednie 4 GB brałem zwykłych GoodRamów tyle, że wybranych na kościach Qimondii, do której miałem zaufanie (AKA Infineona AKA Siemensa) - do czasu aż nie zwinęli działalności w RAMach, to przy tej różnicy w cenie bez zastanowienia wziąłem HyperXy Blue - choćby dla radiatorów, które przy 800 MHz (1600 efektywnie) już się przydają. Swoje robi też cena i dotychczasowe doświadczenia z pamięcią - za 4 GB HyperX Blue dałem 155 zł - wziąłem mimo że na dziś jakoś strasznie nie potrzebuję tych 8 GB - 4 GB spokojnie wystarczało, dopiero powoli przechodzę w linuksach gdzie mam swobodę licencji na 64 bit, a pod windows 7 HP nadal 32-bit -> 3,1 do wykorzystania, 900 MB się marnuje a 4 GB przy PAE na superszybki swap i TEMP na RAMdysku.
Po prostu siedząc ponad 20 lat w pecetach zdążyłem się przyzwyczaić, że nowy rodzaj pamięci kupuje się z zapasem na dołku cenowym, bo jak naprawdę będzie brakować i trzeba będzie dokupcić ceny będą 2-3 razy wyższe. To działa jak "świńska górka" u rolników, tylko w odróżnieniu od chłopów userzy nie blokują dróg ;)
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.