Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 1 kwietnia 2011 
    

Dyski SSD G.Skill Phoenix EVO z 25nm pamięciami Flash


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 13:42
(1)
Firma G.Skill to nie jedyny producent dysków SSD, który migruje na nowe 25-nanometrowe (nm) pamięci Flash, w miejsce dotychczas stosowanych 34nm. Po firmach m.in. Corsair, OCZ i Intel na podobny krok zdecydował się również G.Skill, który wprowadza dziś do sprzedaży dyski Phoenix EVO. Dyski oferują pojemność 115GB, mają interfejs SATA 3.0 Gbps i są wyposażone w kontroler SandForce SF-1222 oraz pamięci NAND Flash MLC (Multi-level Cell) produkowane w 25nm wymiarze technologicznym. Oferowane prędkości zapisu i odczytu danych wynoszą odpowiednio: 270 MB/s i 280 MB/s.

Jak twierdzi producent, skorzystanie z nowych zminiaturyzowanych pamięci Flash nie wpłynęło znacząco na żywotność dysków. Nośniki objęte są 3-letnią gwarancją, niestety cena nie została podana.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no znaczaco nie wplynelo na zywotnosc (autor: Chucky | data: 1/04/11 | godz.: 14:52)
    ale na rozmiar napewno, w koncu trzeba bylo dac dodatkowe 5% rozmiaru na 'zastepcze' dane zeby nie bylo znaczacego wplywu na 'zywotnosc'...
    i kogo chca tu zrobic w balona?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.