Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 6 maja 2011 
    

Wodą chłodzony Radeon HD 6990 od Power Color


Autor: Wedelek | źródło: Tech Connect | 18:18
(3)
TUL Corp zaprezentował światu nową wersję Radeona HD6990, o nazwie PowerColor LCS HD6990, przy czym skrót LCS (Liquid Cooling Solution) wskazuje na sposób jej chłodzenia za pomocą bloku wodnego od firmy EK. Dzięki zastoswaniu tego typu systemu temperatury karty spadły o średnio 30% w stosunku do modelu referencyjnego, a karta zamiast zajmować dwa sloty w obudowie zadowoli się jednym. Karta wykorzystuje dwa GPU Cayman (880MHz), które łącznie są zbudowane z aż 3072 procesorów strumieniowych połączonych z 4GB pamięci RAM typu GDDR5 (5000MHz) za pomocą podwójnej szyny 256-bit.

Producent nie szczędził pieniędzy na sekcję zasilania i postanowił wykorzystać kontrolery PWM Volterra, które w połączeniu z podwójnym BIOS’em i chłodzeniem wręcz zachęcają do OC. Blok wodny może być połączony z pozostałymi elementami systemu poprzez złączki o średnicy 3/8" i 1/2". Na śledź karty trafiły natomiast cztery złącza DisplayPort i jedno DVI. Cena wciąż nieznana. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "temperatury karty spadły o średnio 30%" (autor: okonio | data: 6/05/11 | godz.: 18:46)
  jak to rozumieć? W stopniach? Celsjusza? Liczonych od zera (chyba nie bezwzględnego). Średnio, tzn wyciąga się średnią arytmetyczną z danych w stresie i idle, czy chodzi o średnią różnych egzemplarzy?... Ech... Nie lepiej napisać, że temperatura w badanej karcie jest niższa o X stopni celsjusza podczas obciążenia oraz o Y stopni podczas pracy jalowej?

 2. @okonio (autor: MateushGurdi | data: 6/05/11 | godz.: 23:41)
  To ma dzialac na wyobraznie, niektorzy zle wyemancypuja roznice i wyjdzi im ze to nieziemsko zajebiste chlodzenie, a noz sie skusza i kupia.. tak to dziala

 3. Wlasnie to ma dzialac na wyobraznie... (autor: gantrithor | data: 7/05/11 | godz.: 15:10)
  wkoncu to 30% ale czego niewiadomo to nie jest wazne.
  Apropo wie ktos czemu te bloki wodne nie maja zewnetrznych radiatorw?
  W teori rozpraszanie ciepla zaczynalo by sie od bloku wodnego z finami.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.