Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 17 maja 2011 
    

Amazon wkroczy na rynek tabletów internetowych


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 14:18
(4)
Wygląda na to, że jeden z największych sklepów internetowych na świecie - Amazon, zachęcony sukcesem czytnika eBooków Kindle jeszcze przed końcem bieżącego roku poszerzy swoją ofertę o dwa nowe tablety internetowe. Pierwszy z nich o nazwie Coyote zostanie wyposażony w dwurdzeniowy SoC Nvidia Tegra 2, natomiast drugi, przeznaczony dla znacznie bardziej wymagającej klienteli będzie nosić nazwę Hollywood. Także w tym wypadku Amazon skorzysta z układów Nvidia, ale już kolejnej generacji wchodzących w skład platformy Kal-El, znanej szerzej jako Tegra 3.

Reszta specyfikacji technicznej w chwili obecnej nie jest znana. Inne źródła podają natomiast że wspomniane tablety lub przynajmniej jeden z nich jest już masowo produkowany i zadebiutuje pod koniec roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: Teriusz | data: 17/05/11 | godz.: 21:12)
  Źle to wróży dla przyszłości E-Ink.

 2. Aby jak najszybciej (autor: josefek | data: 18/05/11 | godz.: 08:14)
  zanim kitajcy masowo wkrocza...

 3. @Teriusz (autor: stud3nt | data: 18/05/11 | godz.: 09:00)
  Jeśli E-ink Holding i inni producenci tego typu ekranów opracują technologię pozwalającą zejść z cenami czytników do 50-60 dolarów za 6" i 100-110 dolarów za 10", to o przyszłość e-papieru będzie można być spokojnym. Komfort czytania w porównaniu do LCD czy innych OLEDów jest nieporównywalny.

  Amazon ma tą przewagę nad Apple, że posiada gigantyczną ofertę książek w przystępnych cenach. I to nie tylko dla Farmerów - wiele tytułów jest tańszych nawet w przeliczeniu na złotówki.

  Do tego są dużym producentem, zarabiają na treściach, nie na czytnikach (to oznacza atrakcyjne ceny tabletów), mają rewelacyjny dział obsługi klienta (w okresie gwarancyjnym wymieniają niemal każdy uszkodzony czytnik, nawet jeśli uszkodzenie powstało z winy właściciela).

  Amazon zaszokował pioruńsko niskimi cenami czytników na tle konkurencji - mam nadzieję, że w przypadku tabletów będzie to samo i te urządzenia nareszcie polecą w dół, na należną im półkę cenową.


 4. @Teriusz - niby czemu? To jest uzupełnienie oferty, a nie zastąpienie. (autor: Rhobaak | data: 18/05/11 | godz.: 13:53)
  Przykład iPada pokazuje, że do czytania książek niezbyt się nadaje. Tablety natomiast świetnie sprawdzają się w przypadku kolorowych magazynów, serwisów internetowych oraz materiałów video. Amazon na pewno nie zrezygnuje z Kindle, bo na rynku czytników opartych na E-Ink jest zdecydowanie liderem.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.