Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 19 maja 2011 
    

Casio Exilim EX-ZR100 z 12,5x zoomem optycznym


Autor: DYD | 16:38
Na polskim rynku zadebiutował nowy model Casio Exilm EX-ZR100 z serii High-Speed został wyposażony w 12,5x zoom optyczny z mechaniczną stabilizacją obrazu, która redukuje rozmycia. Dodatkowo opcja Mulit Frame SR Zoom sprawia, że obszar fotografii może być podwojony. W efekcie zoom optyczny zostaje przekształcony na 25x zoom cyfrowy, starając się zachowując jakość zoomu optycznego. Exilim został wyposażony CMOS o rozdzielczości 12.1 megapikseli i dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

By uniknąć efektu niedoświetlenia zdjęć, w nowym modelu Casio, wykorzystano technologię High Dynamic Range (HDR), która odpowiada za składanie kilku fotografii w jedno zdjęcie o dużej głębi kontrastu. Dzięki niej zarówno jasne jak i ciemne powierzchnie są tak samo wyraźne, podczas gdy obszary, które są zbyt jasne lub zbyt ciemne są osłabione.

Ponadto w Casio Exilim EX-ZR100 zastosowano funkcję HDR ART. W efekcie zdjęcia tradycyjne, poprzez naciśnięcie jednego guzika, są przetwarzane na fotografie artystyczne. Użytkownik może także sam określić poziom tego procesu, wybierając jeden z trzech wariantów. Do uzyskania zmodyfikowanych zdjęć nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie czy konieczność podłączenia aparatu do komputera.

Sercem nowego modelu Casio jest Exilim Engine HS, za sprawą którego procesor szybciej rozpoznaje i przetwarza obraz oraz optymalizuje ustawienia aparatu do warunków otoczenia. Wykorzystanie nowego silnika dodatkowo skraca czas zapisu obrazów, czy to w trybie zdjęć seryjnych, czy też podczas nagrywania filmów High-speed.

Za dostęp do tej ostatniej funkcji odpowiada specjalny przycisk, który po naciśnięciu, rozpoczyna proces rejestracji obrazu. Casio Exilim EX-ZR100 pozwala tworzyć filmy z prędkością do 1000 klatek na sekundę w rozdzielczości VGA.

Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1699 PLN brutto. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.