Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 7 czerwca 2011 
    

Creative Sound Core3D - wielordzeniowy procesor dźwięku


Autor: DYD | 16:57
(46)
Creative zapowiedział wprowadzenie procesora dźwięku i głosu Sound Core3D w dwóch wersjach: konfiguracji HD audio do komputerów osobistych oraz w konfiguracji wbudowanej, przeznaczonej do urządzeń elektroniki użytkowej. Nowy procesor audio oferuje odtwarzanie i rejestrowanie analogowe w zintegrowanym układzie o niskim poborze mocy. W jego budowie wykorzystano: procesor Creative Quartet DSP z czterema niezależnymi rdzeniami; 6-kanałowe 24-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe 102 dB; 4-kanałowe 24-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe 101 dB; zintegrowane wyjście wzmacniacza słuchawkowego; cyfrowy interfejs mikrofonu; wejścia i wyjścia S/PDIF.

"Zaprojektowaliśmy procesor, który pozwoli naszym partnerom OEM uzyskać najlepszy jakościowo dźwięk na płycie głównej, a jednocześnie zapewni nowy standard przetwarzania głosu i dźwięku w urządzeniach elektronicznych. Sound Core3D to wszechstronny chip, który zapewnia najwydajniejsze przetwarzanie i odtwarzanie dźwięku wśród rozwiązań jednoukładowych" - powiedział Steve Erickson, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów audio i wideo w firmie Creative. -"Nowy procesor zwiększa możliwości współpracy z partnerami OEM, którzy mogą stosować Sound Core3D we własnych produktach, aby uzyskać bardzo dobrą jakość odtwarzanego dźwięku".

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kontynuujemy długofalową współpracę z firmą Creative, aby zapewnić naszym klientom najlepsze dostępne brzmienie dźwięku HD i możliwości przetwarzania głosu" - powiedział Jackson Hsu, dyrektor działu planowania produktów w Innovation & Creative Value Center, Motherboard Business Unit, GIGABYTE.

Sound Core3D ma certyfikat dekodowania sygnału Dolby Digital, które będzie dostępne w wybranych produktach (w zależności od implementacji układu przez klienta). Procesory Sound Core3D zawierają algorytmy DSP sterujące obróbką sygnału CrystalVoice i korekcją odtwarzania THX TruStudio Pro, a także dodatkowe zaawansowane algorytmy dźwiękowe. Dodatkowe algorytmy dźwiękowe to 10-pasmowa korekcja graficzna, zarządzanie basem, kalibracja głośników, ograniczanie częstotliwości, pogłos i zmiana częstotliwości.

CrystalVoice to zbiór innowacyjnych technologii, zaprojektowanych specjalnie pod kątem czystego brzmienia głosu podczas wideokonferencji, gier wieloosobowych oraz czatów internetowych. CrystalVoice posiada następujące elementy:

- akustyczne tłumienie echa - eliminujące pogłos i pozwalające wyraźnie słyszeć rozmówcę. Echo to często problem w systemach komunikacji głosowych, który zakłóca konwersację i utrudnia zrozumienie drugiej osoby;
- fokus - zapewniający klarowne brzmienie głosu poprzez kształtowanie wiązki dźwiękowej tłumiącej szumy dochodzące spoza określonej strefy. Wiele mikrofonów pozwala skupić dźwięk, skorygować głos i wyeliminować dźwięki spoza strefy.
- tłumienie szumów - wyodrębniające głos mówiącej osoby z tła dźwiękowego, poprzez ciągle monitorowanie środowiska i eliminowanie zakłóceń podczas konwersacji.
- inteligentna głośność - automatycznie regulująca donośność głosu, aby zapewnić jednolity poziom głośności. Pozwala to prowadzić rozmowę w naturalny sposób bez względu na to, czy mówiący znajduje się blisko, czy też daleko od mikrofonu.
- FX™ - pozwalający na modyfikowanie głosu za pomocą różnorodnych efektów, które można wykorzystać do zmiany tonu, tworzenia interesujących akcentów albo mówienia jak zupełnie inna osoba.
- EQ - umożliwiający kompensowanie słabego mikrofonu i zwiększanie jakości głosu.

THX TruStudio Pro to zbiór technologii audio opracowanych wspólnie przez inżynierów Creative i THX, które znacząco podnoszą jakość dźwięku w grach, muzyce i filmach:

- THX TruStudio Pro Crystalizer™ wzbogaca brzmienie gier, muzyki i filmów poprzez przywracanie niskich i wysokich częstotliwości traconych w procesie kompresji.
- THX TruStudio Pro Surround™ zapewnia 360-stopniowy dźwięk surround, aby gracze wyraźnie słyszeli dźwięki dochodzące z każdej możliwej strony.
- THX TruStudio Pro Smart Volume™ rozwiązuje problem nagłych zmian głośności dźwięku w grach, muzyce i filmach, inteligentnie stosując wzmocnienie lub tłumienie
w celu zapewnienia jednolitego poziomu głośności.
- THX TruStudio Pro Dialog Plus™ koryguje głosy w grach i filmach, zwiększając klarowność dialogów, aby użytkownik wyraźnie słyszał rozmowy na tle reszty dźwięków i otaczającego go zewnętrznego szumu.
- THX TruStudio Pro Bass™ uzupełnia brakujące tony niskiej częstotliwości i dodaje dźwiękowi charakteru, aby polepszyć wrażenia słuchowe.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Creative Labs (autor: michasu2 | data: 7/06/11 | godz.: 17:13)
  to marketing, marketing, marketing. Zagadka - Czym się różni "X-fi Crystalizer" od znanego z Audigy efektu "EAX Advanced EQ" ??? Sprzętowy DD? a co z DTS? TrueHD itd.

 2. ... (autor: Sławekpl | data: 7/06/11 | godz.: 17:19)
  THX TruStudio Pro Crystalizer oraz THX TruStudio Pro Bass przy ścieżkach zapisanych w mniej stratnym formacie jak DTS jest zbędne
  THX TruStudio Pro Smart Volume - czyżby układ posiadał tak niską dynamikę, iż musieli ją ograniczyć?
  jeśli to nie obsługuje sprzętowo DTS, a niestety z tych danych to wynika to będzie kolejnym badziewiem nadającym się jedynie do puszczania dźwięków systemowych i ewentualnie pogaduszek na skype układem
  a już miałem nadzieję czytając tytuł na coś godnego w zastępstwie dla Xonara :(


 3. @up2 (autor: Armitage | data: 7/06/11 | godz.: 18:00)
  Witaj SławekPL. Jakiego masz Xonara ?
  Pozdrawiam


 4. a oni jeszcze chcą bawić się w dźwięk? (autor: ff1-ff1 | data: 7/06/11 | godz.: 18:03)
  zastanawia mnie kiedy oni sobie odpuszczą? Dali by spokój -ludziom tylko wodę z mózgu robią. I tak okaże się że to stary soundblaster gold tylko ze zmienionymi sterownikami i nowymi kodekami (z czasów obecnych). Po co wymieniac jakies technologie skoro i tak wszystko będzie zżerało mase zasobów, zawieszało system a na łatki trzeba będzie czekać rok.Nie lepiej powiedzieć od razu ,,sramy na was ,kupcie lepiej cmi 8788"?

 5. Armitage (autor: Sławekpl | data: 7/06/11 | godz.: 18:21)
  cześć, nie mam żadnego, nie trawię producenta, nic z tej firmy nigdy nie kupię, nawet kabelka, za dużo przejść z nią miałem, nadal jadę na X-Fi Elite Pro, dlatego pisałem o zastępstwie, gdyż przez moją obecną kartę siedzę na XP

 6. ... (autor: Elektron | data: 7/06/11 | godz.: 19:35)
  ja też sobie odpuszczam produkty tej firmy. Jeszcze do wczoraj korzystałem z X-Fi Pro Fatal1ty. Karta kosztowała mnie ponad 400zł i podejrzewam, że cena podobnych lub nic nie wnoszących następców nadal byłyby na tym poziomie 400zł, gdyby nie ASUS.
  Syf nawet optycznego wyjścia nie miał. Szkoda, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, no ale cóż... w tamtych czasach za kartę z wyjściem optycznym od Creativa - 700zł lekko.
  Zrobiłem przejściówkę z wewnętrznego portu Spdif. Przy połączeniu optycznym jak i cyfrowo po kablu raz na jakiś czas miałem akcje w postaci jednego wielkiego szumu, tak głośnego w porównaniu do sygnału normalnego, że myślałem, że na zawał zejdę, jak ni stąd ni zowąd JEBUT!!! Testowane na różnych kablach. Pomagało przełączenie trybu Entertainment/Game lub w drugą stronę - szum ustawał. Na analogowym połączeniu nie miało to miejsca. Poza tym subwoofer nie pracował tak jak powinien, bo karta nie potrafiła tego wysłać jak należy - 0 ustawień w opcjach i brak regulacji głośności na korzystaniu z wyjścia cyfrowego.
  Wczoraj podłączyłem nowy nabytek w postaci Xonara DX przez optyczny kabelek i wszystko śmiga. 0 trzasków, sub puka prawidłowo, a światło leci nawet przez 2 kable (1 świeci na wejście 2 i do amplitunera, kable "łączą się" na podłodze przyciśnięte kapciami, żeby się nie ruszało ;P), bo dłuższy 5m muszę dokupić.
  Pozycjonowanie dźwięku w grach niemal identyczne, a według recenzji miało być gorsze - kwestia ustawień. W Wiedźminie 2 ciężko cokolwiek odróżnić. Gadający w tle kolesie podczas obrotu oblatują wokół głowy.
  Najlepsze jest jednak to, że ASUS - 1 aplikacja sterująca 12MB. Creative - multum syfów w instalatorze. Tylko dzięki DanielowiK można było korzystać jakoś z produktów tej firemki. Każdy użytkownik więdzący o tym kolesiu to potwierdzi. Dzięki niemu mogłem korzystać ze sterów XFI_AuzenForte_1_0, które mają w miarę rozsądną wielkość 120MB. Oryginał zajmował całe CD - SICK!!!
  Najbardziej wkur%$%# w Creative mnie jednak to, że przez ponad 5 lat mówiąc najprościej 0 zmian, 0 poprawy czegokolwiek, żadnych nowych funkcji sterujących... a przecież możliwości układu montowanego na PCB są niemal nieograniczone (przecież tak to reklamowali). Jak wydali stery na początku tak przelecieli na nich kolejne kilka lat. Dodatkowo jeszcze złamasy kazali sobie płacić dodatkowo $5 za DTS i Live.
  Ja tej firmie pokazuje środkowy palec na ich "nowe produkty" i ich wsparcie. Skurczybyki powinni zdechnąć za ten wyzysk. Jak karta dźwiękowa to tylko ASUS. Dość, że taniej to lepiej, więcej możliwości. Za 400zł od Asusa miałbym takiego potwora, że szkoda gadać. Żałuję tylko, że wtedy nie było jeszcze Xonarów.


 7. Miałem X-FI (autor: Piter | data: 7/06/11 | godz.: 19:45)
  i owszem w grach EAX działał super ale co z tego skoro te gry to zaledwie kilka sztuk z obsługą eax 5.0 :/ Teraz chyba i tak wszystko dekoduje procesor komputera.

 8. @6 no prosze... (autor: PrEzi | data: 7/06/11 | godz.: 20:01)
  Polać Panu - dobrze gada ;-)
  Też pamiętam przeróbki Daniela K... potem go nawet z forum Cretinativa wywalili i chłopaka ścigać zaczeli za zbyt mocne przerabianie (czyt. naprawianie) tego co Cretivatiff spierniczył.
  Nigdy więcej.
  A w 'Core3D' zaszyfrowany jest pewno podprogowy przekaz - miną 3 lata świetlne zanim wyjdą dobre sterowniki do tego sh1tu :)


 9. @Elektron (autor: KPRT | data: 7/06/11 | godz.: 20:20)
  Drogi "kolego" jak widać miałeś niewiele styczności z kartami dźwiękowymi i wiedzą w tym zakresie więc polecam zapoznać się dogłębniej z tematem oraz produktami Creative /E-MU/Auzen-Azuntech

  poza tym cytuje: "0 ustawień w opcjach i brak regulacji głośności na korzystaniu z wyjścia cyfrowego"

  odp.:
  Dlatego drogi "kolego", że sygnał po cyfrze idzie w postaci nieprzetworzonej /jałowej dopiero potem trafia do DAC(Digital to Analog Converter) w celu przetworzenia na sygnał analogowy gdzie możesz bawić się volume, equalizerem , crystalizerem itp. ustrojstwami(kto co woli?!) czego świadomości jak widzę nie posiadasz...!

  System pozycjonowania dźwięku dostępny w produktach Creative a mianowicie CMSS-3D jest o niebo lepszy od możliwości produktu takiego molocha jak Dolby Laboratories i bije na głowę ich autorski Dolby Headphone.

  kolejny cytat: "Przy połączeniu optycznym jak i cyfrowo po kablu raz na jakiś czas miałem akcje w postaci jednego wielkiego szumu, tak głośnego w porównaniu do sygnału normalnego, że myślałem, że na zawał zejdę"

  Odp.:

  1. Optycznie i cyfrowo to jedno i to samo Optical=Toslink=Digital

  sygnał cyfrowy przesyła także wyjście coaxial które jest prądowym wyjściem cyfrowym
  2.Ponownie tłumaczę zasadę działania wyjścia cyfrowego , transmitowany jest czysty sygnał bez przetworzeń więc szumy po cyfrze mogłeś usłyszeć tylko i wyłącznie z podłączonego po cyfrze DAC-a - nie z karty która wysyłała ci po optyku tylko i wyłącznie czysty sygnał .


 10. @Elektron (autor: ligand17 | data: 7/06/11 | godz.: 20:20)
  Napisałbyś coś więcej o X-Fi w porównaniu do Xonara - czy miałeś/masz dźwięk 5.1 przy połączeniu optycznym? Przez S/PDIF?

 11. @6 mam takie same odczucia... (autor: cris22 | data: 7/06/11 | godz.: 20:21)
  Tez mialem rozne produkty Creative i mialem ciagle mniejsze lub wieksze problemy... Nigdy wiecej. Dla tej firmy jestes dobrym klientem dopoki nie kupisz ich produktu. Soft, wsparcie techniczne i problemowosc wola o pomste do nieba. Odkad mam Xonara D1 nie mam zadnych problemow nawet z grami (jesli jakies sa pomaga wylaczenie GX w sterownikach). JAkosc dzwieku odczuwalnie lepsza. Soft malo zajmuje, ma wszystko co trzeba. Dziwne ze Creative jeszcze nie zbankrutowal ze swoim podejsciem...

 12. @Sławekpl (autor: KPRT | data: 7/06/11 | godz.: 20:27)
  Testowałem sporo dźwiekówek asus-a i creative, jeśli potrzebujesz karty uniwersalnej do słuchawek, kina i gier ze wsparciem dla win7 i wyżej to polecam X-fi Titanium HD i polecam lekturę artykułu
  http://forum.benchmark.pl/...p__336093#entry336093


 13. @Ligand17 (autor: KPRT | data: 7/06/11 | godz.: 20:29)
  http://forum.benchmark.pl/...p__336093#entry336093

 14. jedno i drugie nadaje się tylko do gier. (autor: Seba78 | data: 7/06/11 | godz.: 21:35)
  Do muzyki tylko i wyłącznie jakiś DAC. Wiele ma opcje USB - to rozwiązuje wszystkie problemy (prawie) przynajmniej dla mało zaawansowanego melomana. Dla bardziej zaawansowanego niestety... raczej systemy typu Linn.

 15. @KPRT (autor: ligand17 | data: 7/06/11 | godz.: 22:12)
  Dziękuję za linka. Jutro zamawiam X-Fi Titanium Fal1ty Pro.

 16. eee.. (autor: Atrus | data: 7/06/11 | godz.: 22:19)
  X-Fi Gammer ci z placem styknie ;).

 17. Panie... (autor: PrEzi | data: 7/06/11 | godz.: 22:43)
  ...świeć nad ludźmi, którzy chcieć będą używać tego pod czymś innym niż XP...
  Zapytam posiadaczy kart spod znaku C - w końcu już działają wszystkie funkcje, nie ma problemów z dźwiękiem (zanika) i skończyły się BSODy na win7 x64 z więcej niż 3gb ram ?


 18. SB skończył się na XPku i... Danielu. (autor: Qjanusz | data: 7/06/11 | godz.: 22:55)
  reszta to marketing...

 19. od visty (autor: RusH | data: 8/06/11 | godz.: 00:03)
  dzwiek jest softowy

 20. @up (autor: Qjanusz | data: 8/06/11 | godz.: 00:38)
  popaprańcy wiedzą lepiej...
  http://pl.creative.com/...ses/detail.asp?ref=12682


 21. KPRT (autor: Elektron | data: 8/06/11 | godz.: 01:00)
  nawet mnie nie denerwuj tymi swoimi mądrościami, bo nic czego bym nie wiedział nie napisałeś, a zaraz jeszcze Ci wytłumaczę, że się mylisz albo ślepo bronisz śmierdzącego gówna w postaci Creative. Kabel, czy optical, to nawet debil wiedziałby, że to to samo, skoro wyjścia te zrobiłem z tych samych pinów - czizas. I nie dowiedziałem się tego z praktyki, ale wiedziałem już dawno temu... inaczej nawet bym się nie zabierał za robienie tej przejściówki. A to, że sygnał przelatuje bez modyfikacji, to mnie to nie obchodzi, zmiana głośności powinna działać i na cyfrze i na analogu. W Xonarze działa jakoś bez problemu... i o dziwo nawet nie psuje jakości... ale Creative'owi ciężko było to zrobić przez 5 lat + kolejne. Auzen? A co mnie to do jasnej cholery interesuje? Wypuścili starą kartę (czyt. moją) pod inną nazwą i mam od razu lecieć do sklepu i kupować, żeby mieć te funkcje o które na forach ludzie na klęczkach prosili? Po to wywaliłem 400zł, żeby po roku znowu to robić. Czy oby słoneczko za bardzo nie przypaliło Ci dzisiaj główki? Poza tym, co mnie obchodzą słuchawki i ich zarąbiste, wręcz "boskie" systemy produkcji 5.1 w słuchawkach z 2 głośniczkami, jak mi zależy, żeby 5.1 działało na głośnikach 5.1 ze źródła dającego 5.1. A z tego co widzę, to na Xonarze mam to samo i nawet więcej. Jak ustawię wejście 2 chanells - czyli muzyka, to też są syfy do wirtualnej produkcji dźwięku na resztę - tył, tutaj jest nawet więcej ustawień, bo oprócz regulacji głośności między przednimi i tylnymi kanałami jest jeszcze regulacja szerokości sceny dla przednich 3 głośników. Co do szumów, to gdybyś przeczytał, to byś nie walił farmazonów. Skoro karta cały czas wysyłała taki zarąbisty i czysty sygnał cyfrowy, to dlaczego nie ustawał on po wyłączeniu amplitunera, tylko po przełączeniu funkcji w ustawieniach karty Creativa - czyli takiemu swoistemu resetowi tej karty? Wniosek jest jeden - banalny. Creative spierniczył coś w sterach, albo samej karcie, że czasami miała zatwardzenie. Ile to ja się sterów próbowałem, żeby to zlikwidować… w końcu zrezygnowałem.

  ligand17
  Tak, na Xonarze jest 5.1 bez problemu. Wejście ustawiam na 6 channels, SPDIF na Dolby Digital Live i wsio - Wiedźmak hula. To jak sobie myszką ustawię pozycję głośniczków to później ma to odzwierciedlenie do tego jak się słyszy naokoło - wypas. Takiej regulacji w Creativie nie było. W Xonarze brakuje opcji dla opóźnień głośników albo nie wyczaiłem jeszcze, ale co jak co - to mogę akurat ustawić w ampie. Znalazłem na szybkiego jakiś temat, że ludzie się tego domagają, więc może wkrótce będzie... bo w końcu ustawianie "odległości" głośników nawet na integrach już jest ;).

  Qjanusz
  Amen!

  Takie pytanko do posiadaczy Titanium SraD... karty wydanej kilka lat po mojej... co dodali nowego, mam tutaj na myśli opcje a nie pierdy w postaci jakiś "lepszych" przetworników i innej papki marketingowej? Bo widzę, że w tej mini recenzji użytkownika nie wymienia nic nowego - BUHAHAHA. Stary cukierek w nowej folii - to co fani firmy lubią najbardziej.


 22. Przy okazji taka ciekawostka: (autor: Elektron | data: 8/06/11 | godz.: 01:06)
  Creative żarł 6W więcej niż Xonar :D
  To pewnie ten znaczek Fatal1ty świecący na czerwono - LOL.
  Tak na serio to był układ - radiator na Creativie niemal parzył.


 23. ... (autor: Deathraw | data: 8/06/11 | godz.: 07:24)
  Przesiadłem się z integry na titanuma, wróciłem na integre, a teraz jest DX i dobrze nam razem;).Ja już creative'a nie będę raczej osłuchiwał.Dźwięk jest na nim mało naturalny i bije chłodem, cena nie zachwyca, a crystalizer to jeden wielki śmiech na sali.Jedynie cmss-3d jest ciekawe, ale po miesiącu z dolby headphone już mi za nim nie tęskno.

  Ciekawi mnie czy core 3d coś wniesie czy te thx całe będą tylko mocniej rozbudowanym equalizerem.


 24. @Elektron (autor: ligand17 | data: 8/06/11 | godz.: 07:41)
  Dzięki za info - znowu jestem trochę skołowany. Ale chyba jednak będzie ten X-Fi - miałem Audigy 2ZS przez wiele lat (od czasów Athlona64) i działała zupełnie bezproblemowo na wszystkich komputerach (ostatnio i7-2600K i 16GB RAM, Win7x64), ale ostatnio jej się zmarło i szukam na zamianę czegoś, do czego będę mógł wpiąć swoje stare DTT3500 za pomocą 1 kabelka.

 25. @24 (autor: xernos | data: 8/06/11 | godz.: 13:01)
  Kiedyś Creative produkowało produkty inowacyjne i warto było kupić ich nowe produkty (nawet na tandetnych głośnikach 2.1 za parę dyszek było słychać różnicę między nimi a no name music card).

  @ligand17
  Jakbym był na twoim miejscu brałbym od Asus'a kartę oni przynajmniej stery wydają regularnie i jest jakieś wsparcie. W 1999 kupiłem SB live Gold i został prawdopodobnie spalony przez kartę graficzną po 5 latach, wtedy były problemy z sterownikami, z wyjątkiem Linux'a i ALSA (środowisko OS napisało zarąbiste stery).

  Pzdr.


 26. Innowacje i Creative? (autor: PiotrexP | data: 8/06/11 | godz.: 13:41)
  Innowacyjne rzeczy to robilo onegdaj Aureal. Dobre 3D na słuchawkach to myślicie, że skąd ma cały ten (un)Creative?
  Dźwięk 3D to wielokrotne odbicia z uwzględnieniem pochłaniania i załamywania w materiałach liczone dla wszystkich źródeł w scenie w czasie rzeczywistym, a nie jakiś reverb-bzdet EAX.


 27. @PiotrexP (autor: xernos | data: 8/06/11 | godz.: 15:26)
  Być może porównując cenę Aureli i SB oraz montowanych AC na kartach PCI łatwo było dojść do wniosku dlaczego Creative było jedną z popularniejszych kartą muzycznych która obsługiwała ful dupex i zapewniała przyzwoite parametry (podobne do tych jakie można zauważyć w przypadku AC na płytach głównych z wyższej półki :D).

  Creative to był mainstream dużo lepiej od low, ale ciut lub w niektórych zastosowaniach poniżej poziomu (np. dla audiofila co se pod spidif podłącza wzmacniacz i resztę swego sprzętu).


  Pzdr.


 28. @27 ad (autor: xernos | data: 8/06/11 | godz.: 15:26)
  Zapomniałem dodać SB live value .

 29. @25 (autor: ligand17 | data: 8/06/11 | godz.: 16:38)
  Stanęło w końcu na X-Fi Titanium Fatal1ty Pro. Według prawie wszystkich testów karta działa bezproblemowo, daje bardzo dobry dźwięk w grach, a to jest dla mnie główne zastosowanie.

 30. @29. (autor: Mariosti | data: 8/06/11 | godz.: 17:51)
  Ja sobie np od prawie pół roku korzystam z Xonara STX i na nic go nie zamienię... wyjście analogowe wręcz perfekcyjne, bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy... wysokiej jakości wejście analogowe... a w drugim pokoju ampli podpięte po toslinku i wszystko działa jak należy.

 31. @Elekton (autor: KPRT | data: 8/06/11 | godz.: 21:12)
  Piękny wywód Panie elektron jeszcze bardziej mnie uświadomił w tym , że Pan nie wie co pisze...! :) mało tego jeśli Pan piszę w odpowiedzi "Kabel, czy optical, to nawet debil wiedziałby, że to to samo"

  to polecam zmienić formę poprzedniej wypowiedzi: "Przy połączeniu optycznym jak i cyfrowo po kablu"

  Czy owo połączenie optycznie nie odbywa się u pana po kablu...?


  Nie bronie firmy i nie jestem też fanboy-em stwierdzam natomiast fakt , że trzeba umieć się obsługiwać tymi sterownikami potem narzekać- osobiście posiadałem X-Fi Titanium HD przesiadłem się na nią z tak opiewanego przez Pana Xonara, ba powiem więcej z modelu Xonar Essence STX któremu DX itp. ustrojstwa mogą co najwyżej pucować kondensatory. X-fi Gra lepiej i jest dużo bardziej uniwersalna niż Xonary. Prawda Sterowniki i wsparcie nie są najwyższych lotów ale dla wprawnego użytkownika nie stwarzają problemów! Co do problemów z pańskim spdif/optyku to właśnie brak umiejętności sprawił ,że Panu coś "trzeszczało".

  Tyle w temacie!


 32. @Elektron (autor: KPRT | data: 8/06/11 | godz.: 21:20)
  Jeśli Pan kupuje Karty dźwiękowe ze wzgledu na innowacje to nie mam więcej pytań, dla mnie osobiście od innowacji w postaci trybów 3D, crystalizerów, EAX-ów i możliwości zmiany głośności (co notabene nie jest innowacją) po SPDIF ważniejsze jest brzmienie , natomiast nie polecam porównywać brzmieniowo takiego DX do THD

 33. @Elektron (autor: KPRT | data: 8/06/11 | godz.: 21:27)
  Jeśli Pan kupuje Karty dźwiękowe ze wzgledu na innowacje to nie mam więcej pytań, dla mnie osobiście od innowacji w postaci trybów 3D, crystalizerów, EAX-ów ,WZW, JVC,RDS i HIV oraz możliwości zmiany głośności (co notabene nie jest innowacją) po SPDIF ważniejsze jest brzmienie, natomiast nie odważyłbym porównywać brzmieniowo takiego DX do flagowych produktów Creative m.in. THD gdyż mógłbym się dość poważnie ośmieszyć !!!
  Poza tym Marketingowy bełkot działa tylko na ludzi którzy nie mają pojęcia o sprzęcie, jego budowie i parametrach :)


 34. @30 (autor: ligand17 | data: 8/06/11 | godz.: 21:31)
  Super... Ale ja mam do podpięcia jedynie głośniki 5.1 przez S/P-DIF i ew. słuchawki na przednim panelu do sytuacji awaryjnych. Jakość wejścia czy wyjścia analogowego w ogóle mnie nie grzeje. Tak samo żadnego wzmacniacza podpinać nie będę.

 35. @Ligand17 (autor: KPRT | data: 8/06/11 | godz.: 21:34)
  Dlatego nie potrzebujesz kart za 700-1000zł a zwykłej integry z wyjściem SPDIF/Toslink/Coaxial gdyż jak wspominałem sygnał cyfrowy jest przesyłany w formie jałowej i jakość przesyłanego dźwięku po Cyfrze będzie identyczna na Titanium HD jak i na Integrze!

 36. @Ligand17 (autor: KPRT | data: 8/06/11 | godz.: 21:39)
  Natomiast jeśli zależy ci na DTS Connect i Dolby Digital Live! to niestety ale karty tylko creative oferują ci oba enkodery po dość przystępnej cenie!

 37. Elektron - to samo było u mnie. (autor: Majster | data: 8/06/11 | godz.: 21:45)
  U siebie miałem zwalone (w większym lub mniejszym stopniu) 2 sztuki a moja obecna Audigy SE szykuje się na trzecie miejsce.

  Jednego SB Live 5.1 wydałem kilka lat temu kuzynowi, karta działała ale miała uszkodzone wyjście cyfrowe. Spaliło się poprzez przypadkowe i pechowe poluzowanie taśmy od Floppa. Druga zołza, też SB Live leży gdzieś w szafce i nie mam do końca pewności czy działa. Kilka lat temu powodowała problemy z uruchomieniem komputera. Nawet w samym BIOSie była niezła jazda.

  Obecna dźwiękówka Audigy SE Retail to tylko kwestia czasu jak powiem jej bye bye... podobnie, różne pyknięcia i cyknięcia podczas słuchania muzyki. Nawet jak jest cisza też tak się dzieje. Karta zaczęła się pierniczyć już rok po zakupie. W międzyczasie 3 różne systemy: Win XP, Vista i Win 7. Pyknięcia i cykania zdarzają się na każdym.

  Jakiś czas temu występowały różne zakłócenia (kilkanaście razy i w sporym odstępie czasu) typu totalny szum "trzszszszszszsz" i w ogóle. Masakra, zapewniam że umarłego by obudziło. Ta sama sytuacja co u Ciebie, Elektron. Na początku pomagało wyłączenie amplitunera, ale później musiałem uruchomić system ponownie.

  Dawniej podejrzewałem że to OEM, bo poprzednie dźwiękówki Creative'a miałem w takich wersjach. Ale im dalej w las tym więcej grzybów. Ze sprzętem jest loteria, wszystko made ich China lub CHRL ale Creative chyba totalnie zjechał z jakości. Byle jakie kondensatory, układy scalone, płytki PCB itp. Ogólnie jestem zadowolony z jakości dźwięku, to prawda, ale skoro samo macierzyste forum Creative huczy od problemów, to znaczy że faktycznie coś jest nie tak. :(

  Lepiej niech Creative popracuje nad jakością produktów i jakością samych driverów, bo nim się obejrzymy będzie jak z... A A A... Abitem ? No właśnie. "Magma fatima", był se kuźwa Abit i Abita ni ma. Tyle w temacie.


 38. @Elektron (autor: KPRT | data: 8/06/11 | godz.: 21:49)
  Panie elekton a może zleciłby Pan zrobienie przejściówki dla kogoś innego, może w tym tkwi problem z pańskim SPDIF mianowicie wątpliwej jakości przejściówka...?!!

 39. ... (autor: Deathraw | data: 8/06/11 | godz.: 22:49)
  Nie wiem jak brzmi Titanum HD, ale zwykłe titanum porównywać z DX'em to jest totalna pomyłka.Do muzyki lepiej nadawała się moja soundmaxowa integra.Potestowałem sprzęt miesiąc i oddałem kumplowi, a po powrót do integry wcale nie był trudny.Teraz cieszę się DX'em, chociaż jego brzmienie nie każdemu się spodoba.Basy nie są jakieś imponujące, ale za to gra dosyć szczegółowo i naturalnie.Ciekawi mnie tylko kwestia problemów ze sterownikami.Ktoś mógłby mi podać przykład gry jakiejś?Póki co 10 gier za mną i ani na 7 ani na xp nie miałem problemów.W sumie jedyny problem miałem z wiedźminem, bo nie odtwarzała się muzyka i część efektów dźwiękowych, ale to była wina gry która po reinstalce od nowa śmiga jak należy.

  Kiedyś Creative dużo znaczył na rynku kart dźwiękowych, ale zastanawia mnie czy to dlatego że był taki świetny, czy poprostu integry były takie kiepskie.Prawda jest taka, że odkąd wprowadzono Azalie to pzeciętny użytkownik nie ma czego szukać wśród dźwiękówek, bo na różnice w jakości dźwięku dla większości ludzi nie są warte dopłacania, zwłaszcza jak ktoś nie gra w gry.


 40. @35/36 (autor: ligand17 | data: 8/06/11 | godz.: 23:39)
  Niestety, integra na mojej płycie (ASUS P8P67-Evo) to porażka - przez wyjście optyczne mam tylko dźwięk 2.0 w Windows i strasznie zniekształcony/przerywany/szumiący 5.1 w niektórych grach. W chwili obecnej głośniki mam podpięte analogowo dwoma kabelkami (więcej głośniki nie obsługują), więc mam 4.0 zamiast 5.1. Dlatego też kupuję nową kartę, która - mam nadzieję - będzie się sprawować poprawnie. Zresztą wyrosłem już w półśrodków. Nie jest dla mnie problemem zapłacić 300-400PLN więcej za sprzęt jeżeli mam świadomość, że wszystko zadziała od razu i nie będę musiał spędzać nocy na przeszukiwaniu internetu w poszukiwaniu odpowiednio zmodyfikowanych sterowników pod konkretną grę.

 41. KPRT (autor: Elektron | data: 9/06/11 | godz.: 03:20)
  Masz jeszcze coś mądrego do powiedzenia? Kupiłeś sobie kartę, która ma już wszystkie wyjścia, Creative pewnie poprawił wtopy popełnione na „tej samej” karcie sprzed 5 lat i cwaniakujesz.
  Co do słownictwa i użytych form, to nawet mnie nie rozśmieszaj. Nie zrozumiałeś, twój problem. To nie jest forum audiofilów. Chociaż z drugiej strony… uważam, że zrozumiałeś, tylko nie wiem czemu, ale zrzynasz totalnego buca.
  Przejściówka była standardowa do każdego rodzaju sprzętu i naprawdę... to nie jest inżynieria kosmiczna, no ale widać dla ciebie tak, wiesz co to lutownica w ogóle? Zlecić komuś innemu… HEHE dawno się tak nie uśmiałem. Tak, na pewno znalazłbym kogoś w promieniu 100km, kto macha lutownicą dłużej ode mnie i komu zależałoby na jakości tej przejściówki tak jak mi – LOL. Poza tym nie zależy mi na nowych bajerach. Crystalizer to był i jest totalny bzdet. EAXy miałem głęboko w pupce, bo nawet gry nie potrafiły nawet z tego skorzystać, więc nie pieprz mi tutaj o jakiejś manii nowości. Kartę kupiłem po to, aby amplituner produkował mi normalny dźwięk a nie szum i chciałem mieć możliwości dostosowania tego dźwięku do własnych upodobań. Tobie widocznie nie jest to potrzebne. Poza tym, skoro z integry dostajesz cyfrowo ten sam dźwięk, to po jaką cholerę ci osobna karta muzyczna, jak innowacyjność masz w poważaniu, a zależy ci na JAKOŚCI? Co, z osobnej karty będziesz miał lepszą jakość – zaprzeczasz sobie. Kupiłeś tę kartę, żeby mieć możliwości ustawienia pewnych rzeczy i nie kłam, że jest inaczej.
  BTW: Gdzie ja porównuję jakość dźwięku jakichkolwiek produktów? Funkcjonalność/możliwości to zupełnie inna para kaloszy. U siebie porównuję to co mam, czyli DX z SB X-Fi Fatal1ty Pro, którego nie ma na rynku już dobre 2 lata. Można go przyrównać do zwykłego Titanium, albo jeszcze czegoś tańszego. Teksty ośmieszające tyczą się tylko tego: co Creative dodał do funkcjonalności ich produktów? Co? Nie jesteś mi na to w stanie odpowiedzieć, bo gówno dodał. Czepiasz się tylko jakichś pierdów, żeby nie było, że twój zakup, to ten sam produkt, co 5 lat temu, tylko w odświeżonej oprawie… z lepszymi opampami (które notabene u siebie wymieniałem na lepsze) itp.
  Zresztą, żeby usłyszeć różnicę, trzeba mieć kosmiczny sprzęt audio, a 99% przypadków, że po zmianie karty za 400zł na kartę za 400zł po 2 latach usłyszysz tę różnicę na lepsze, to odczucia subiektywne… bo w końcu nowy zakup musi być lepszy. Jeśli będziesz próbował mi wmówić, że się mylę, to jesteś z tych, co różnicę słyszą po czyszczeniu płyt CD magicznym płynem.
  Ligand17
  Widzisz, koleś ci doradził. Na SPDIF będziesz miał to samo, co na Integrze, więc po co wywalać kasę?
  Jedno wielkie LOL na ten temat!!!


 42. @Elektron (autor: ligand17 | data: 9/06/11 | godz.: 07:20)
  Naucz się czytać ze zrozumieniem...

 43. ligand17 (autor: Elektron | data: 9/06/11 | godz.: 12:24)
  No nie wiem jak inaczej można zrozumieć post 35.

 44. @Elekton (autor: KPRT | data: 12/06/11 | godz.: 23:43)
  Buahahaha Prostak z ciebie i nic tego nie zmieni. Wejdź drogi Panie na Audiostereo.pl i popisz takie bzdury , zjedzą i wyplują cie na wejściu. Wyprowadzę Cię z błędu bo sam jak widzę do tego nie dojdziesz...!

  Kupiłem tą kartę , żeby podłączyć analogowo 2RCA wzmacniacz NADC320 który po gruntownej modyfikacji zje większość klocków do 5000zł!! Niestety nie ma wejścia cyfrowego nie używam crystalizerów ,eax itp. dziwnych ustrojstw, innowacji i "dodatków" na których tobie zależy. Disco chłoptasiu o audio wiesz tyle ile twój tata o robieniu inteligentnych dzieci więc skończ i wstydu oszczędź.


 45. @Elektron (autor: KPRT | data: 12/06/11 | godz.: 23:52)
  Wracając do wyjść to zależało mi tylko i wyłącznie na 2xRCA które w THD zjadają te z Xonar STX-a i ST na śniadanie co za tym idzie robią z twojego DX kartę do montażu w zabaweczkach dla dzieci do odtwarzania midi...!


  Mam pytanie gdzie się edukowałeś bo jak czytam...! "Widzisz, koleś ci doradził. Na SPDIF będziesz miał to samo, co na Integrze, więc po co wywalać kasę?
  Jedno wielkie LOL na ten temat!!!" to zastanawiam się nad sensem istnienia rodzaju ludzkiego jeśli pieprzyli by tylko takie farmazony. Żyj dalej w swoim chorym świecie bo jak czytam twoje wypociny to stwierdzam fakt że w normalnym byś zginął. Pozdrawiam !!!

  Bez Odbioru!!!


 46. @Elektron (autor: KPRT | data: 13/06/11 | godz.: 00:08)
  P.s. Nie szukam innowacji tylko produktu który spełni moje oczekiwania w reprodukcji dźwięku, bez wspomagaczy itp. ustrojstw czego ty nigdy nie zrozumiesz...!

  Creative-a i tak zmieniłem na przetwornik ESS Sabre więc zabaweczka w postaci THD już mi nie potrzebna , co z nie zmienia faktu , że CA20K2 i Burr-Brown PCM 1794A jest już nie tyle zbędny co zdeklasowany...!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.