Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 18 kwietnia 2002 
    

Czas wirusów i robaków


Autor: R4v | 16:01
(1)
Przyszła wiosna, z pod ziemi wychodzi wszelkie robactwo. Także to komputerowe. W Sieci grasuje najnowsza odmiana znanego robaka Klez. Wersja H jest wyjątkowo wredna. Zarażony mail zawiera dodatkową niespodziankę w postaci wirusa Elkern. Próbuje on zainfekować wszystkie programy w katalogu "Program Files" a także wyłączyć skanery antywirusowe obecne w systemie. Klez-H rozsyła się do wszystkich z książki adresowej Outlooka, ICQ oraz dołącza się do plików przesyłanych w sieci lokalnej. Format rozsyłanej wiadomości jest losowy. Zalecane jest natychmiastowe uaktualnienie baz programów antywirusowych oraz sprawdzenie komputera.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. AAAAAAAAAA (autor: BENY | data: 18/04/02 | godz.: 21:51)
  Wlasnie....
  Dzis mialem z nim niemile spotkanue...
  A dokladniej w robocie.
  Rozsyla sie do WSZYSTKICH adresow w ksiazce telefonicznej, dlatego dla potencjalnych userow wydaje sie niezbyt podejrzany. Jest to mail od naszego jakiegos "znajomego" i zawiera maly zalacznik. Najczesciej *.pif *.scr *.bat Takie byly u nas. Sparalizowal nasz program pocztowy pod Novelem (Group Wise). Robaczek sam wykrywa kod zrodlowy antywirusa i dezaktywuje go. Ponoc nowa aktualizacja AVP daje sobie z nim rade. U nas w firmie ponad 10 kompow jest do FORMAT C:
  nic dodac nic ujac....
  P.S. O tym Ci mowilem DYD telefonicznie :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.