Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 28 czerwca 2011 
    

W 2012 roku pojawi się nowa platforma Clover Trail


Autor: Wedelek | źródło: Tech Connect | 12:12
(2)
Wraz z premierą Windows 8 dwaj najwięksi producenci procesorów zbudowanych w oparciu o architekturę x86 – Intel i AMD będą musieli stawić czoła jeszcze silniejszej konkurencji ze strony partnerów ARM. W odpowiedzi na ten fakt Bill Kircos z Intela zapowiedział, że jego firma w 2012 roku będzie gotowa do premiery kolejnej generacji układów z rodziny Atom. Tym razem platforma będzie się nazywać Clover Trail, a jej trzonem będą procesory zbudowane z wykorzystaniem procesu 32nm. Przedstawiciel Intela nie zdradził jednak żadnych danych dotyczących specyfikacji technicznej nowych układów.

Wiadomo tylko że segmentem docelowym dla Clover Trail będą netbooki, tablety internetowe oraz wszystkie inne urządzenia, gdzie szczególnie ważny jest mały pobór prądu. Zważywszy jednak na fakt, że Microsoft nadal nie podał daty premiery swojego nowego OS’u firma z Santa Clara ma jeszcze dużo czasu by dopracować swoje produkty przed zmasowanym natarciem ARM.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: Qjanusz | data: 28/06/11 | godz.: 13:11)
  "Bill Kircos z Intela zapowiedział, że jego firma w 2012 roku będzie gotowa do premiery kolejnej generacji układów z rodziny Atom"

  Biedna firma będąc przewidywalną do bólu, schematycznie i w rozpaczy doposaża swoje biedne procesory, a AMD wziął byka za rogi i dogadał się z ARMem :-)


 2. Przedstawiciel Intela nie zdradził... (autor: PrEzi | data: 28/06/11 | godz.: 13:23)
  ...Przedstawiciel Intela nie zdradził jednak żadnych danych dotyczących specyfikacji technicznej nowych układów...
  A szkoda... wstyd im ? Czy jak ? Czy to znaczy ze w koncu na nowych Atomach bedzie mozna normalnie przegladac strony z zawartoscia Flash ?
  A moze w koncu nie bedzie zbuka graficznego tylko cos mocniejszego ?
  ...wiem wiem...smieje sie tylko ;-)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.