Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 19 kwietnia 2002 
    

Nowe napędy DVD: HP DVD 200e i 200i


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:18
Podczas targów CeBIT 2001 w Hanowerze firmy skupione w organizacji Alliance DVD+RW promowały format zapisu filmów DVD+RW. Grupa DVD+RW Alliance skupia największych producentów optoelektroniki: Hewlett-Packard, MCC/Verbatim, Philips Electronics, Ricoh, Sony Corporation, Thomson Multimedia i Yamaha. Firmy te uważają, że technologia DVD+RW daje znacznie więcej korzyści niż obecnie stosowane DVD-RW.

Napędy DVD+RW przeznaczone do podłączania do pecetów i nagrywania filmów z telewizji będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku. Format DVD+RW/ +R jest w stanie nagrywać do 4.7 GB cyfrowych obrazów - wideo, zdjęć oraz danych. Jest to równowartość pojemności siedmiu płyt CD-R/RW. Główną zaletą tego formatu jest jego kompatybilność, co oznacza, że mogą one być odtwarzane w większości napędów DVD i DVD-ROM, dostępnych obecnie na rynku.

Analitycy rynkowi z Dataquest przewidują, ze w 2002 uda się sprzedać około 2,13 miliona napędów DVD wielokrotnego zapisu a do 2005 roku do 14,5 miliona. Wielu analityków uważa nawet, iż ta liczba może być dwukrotnie wyższa. Wynika to niewątpliwie ze stale rosnącego zainteresowania tworzeniem własnych filmów wideo.

Badania IDC wskazują również, ze stale rośnie potrzeba gromadzenia danych na nośnikach optycznych, które maja możliwość wielokrotnego nagrywania. "Z rozmów z naszymi klientami wynika, ze w ubiegłym roku nastąpił gwałtowny wzrost edycji filmów wideo wśród użytkowników domowych" tłumaczy Rób Wiat, business manager HP działu konsumenckiego na świecie. "DVD+RW w najlepszy sposób zaś umożliwia łatwe edytowanie i współużytkowanie filmów, tworzenie kopii bezpieczeństwa czy nagrywanie muzyki na tym samym napędzie".

DVD+RW Alliance ogłosił podczas targów CEBIT nowe produkty DVD+RW, kompatybilne ze specyfikacją DVD+R (dyskami jednokrotnego zapisu). W ramach tego HP zapowiedziało zewnętrzną nagrywarke dvd200e i wewnętrzną dvd200i.

HP DVD Writer dvd200e (zewnętrzny) i HP DVD Writer 200i (wewnętrzny), to kombinacja napędów, które umożliwiają użytkownikom tworzenie zarówno CD jak i DVD korzystając z tego samego napędu. Oba napędy maja możliwość odtwarzania zarówno standardów DVD+R (jednokrotnego zapisu) jak i DVD+RW (wielokrotnego zapisu), jak i są wyposażone w oprogramowanie umożliwiające bezpośrednie edytowanie zawartości dysku DVD+RW. HP DVD+R i DVD+RW maja pojemność 4.7GB. Parametry: prędkość zapisu 2.4X na DVD+R, prędkość wielokrotnego zapisu 2.4X na DVD+RW, prędkość odczytu 8X DVD, parametry zapisu i odczytu dla CDRW 12X10X32.

Oba napędy będą dostępne na polskim rynku prawdopodobnie w połowie maja, cena napędu wewnętrznego wyniesie ok. 2499 zł, a zewnętrznego 2899 zł.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.