Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 6 lipca 2011 
    

Qosmio F750 3D - laptop w 3D bez okularów


Autor: DYD | 21:33
(4)
Toshiba prezentuje laptopa zdolnego wyświetlać obraz 3D, którego oglądanie nie wymaga zakładania specjalnych okularów. Posiada także funkcję jednoczesnego odtwarzania dwóch trybów: 3D i 2D. Dzięki temu użytkownik może na przykład w jednym oknie oglądać trójwymiarowy film i w tym samym czasie w drugim oknie szukać w sieci informacji na jego temat. Qosmio F750 3D wyposażony jest ponadto w funkcję konwersji materiału DVD z 2D do 3D. Toshiba Qosmio F750 3D oraz Qosmio F750 (wersja bez 3D) dostępne będą na europejskim rynku w trzecim kwartale 2011 roku.

Jak działa 3D bez okularów w Toshibie?

W nowym Qosmio wykorzystano autorską technologię Toshiba, której podstawę stanowią ciekłokrystaliczne polimerowe soczewki oraz mechanizm kontrolujący polaryzację światła. Powoduje on, że wiązki światła wysyłane są przez soczewki w określonych kierunkach - do prawego i lewego oka osobno. Dzięki temu każde oko widzi różne perspektywy, które nakładając się tworzą wyjątkowo realistyczny obraz 3D. Zintegrowana z laptopem kamera HD włącza się automatycznie w momencie uruchamiania obrazu 3D i natychmiast zaczyna śledzić ruch gałek ocznych użytkownika. Umożliwia to widzowi zmianę pozycji przed ekranem bez straty efektu trójwymiarowości oraz zapewnia szeroki obszar wyświetlania bez martwych punktów. Po podłączeniu notebooka do dowolnego telewizora 3D poprzez kabel HDMI użytkownik może cieszyć się obrazem 3D odtwarzanym z laptopa na dużym ekranie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. To jednak nie jest pełne 3D (autor: pomidor | data: 6/07/11 | godz.: 22:02)
  Powinni dodać drugą kamerkę, aby użytkownik był filmowany w 3d, i taki 3d-obraz byłby wyświetlany w drugim 3d notebooku.

 2. Nie mam przekonania do takich rozwiązań (autor: NimnuL-Redakcja | data: 7/07/11 | godz.: 09:58)
  nie wiem jaki jest rezultat końcowy w takim wyświetlaczu, mam jednak mocne wątpliwości co do neutralności takiego rozwiązania na wzrok użytkownika i/lub jego psychikę.
  Mam też wątpliwości co do rezultatu przetworzenia obrazu 2D na 3D (z DVD), bo na jakiej podstawie komputer ma ocenić głębię (pomijam już głębię optyczną tzw. bokeh).


 3. Qosmio F750 3D - laptop w 3D bez okularów (autor: Marucins | data: 7/07/11 | godz.: 10:29)
  Marudy, nie widzieliście nie wiecie a już nie pasuje. Poczekajmy przynajmniej na pierwszy test tego!

 4. Poczekajcie też na cenę! (autor: Muchomor | data: 7/07/11 | godz.: 13:56)
  Konfig przecież dość przeciętny. Wykonaniem się Tosia ostatnio też bardzo nie wybija w swojej klasie, za to ceny!!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.