Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 22 kwietnia 2002 
    

Windows XP w kieszeni


Autor: DYD | źródło: 4D | 14:34
(1)
Amerykańska firma OQO jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż handhelda o nazwie Ultra-Personal. Będzie to pierwszy komputer naręczny działający pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP. Zresztą parametry techniczne komputerka firmy OQO mogą zawstydzić użytkownika niejednego laptopa. Pomimo wymiarów 12,5 x 17,5 cm i grubości mniejszej niż pudełko z płyty CD, Ultra-Personal to w pełni funkcjonalny "pecet". Urządzenie posiada procesor Transmeta TM5800 z zegarem taktowanym częstotliwościami do 1GHz oraz 256MB pamięci RAM. Zastosowano w nim również kolorowy wyświetlacz VGA i dysk twardy Toshiba 10GB (identyczny z montowanym w Apple iPod). Jeśli dodamy do tego wbudowane porty 802.11b, Bluetooth, IEEE-1394 i USB oraz ekonomiczne zużycie baterii (około 8 godzin pracy na jednym ładowaniu) to otrzymamy niemal idealny komputer przenośny.

Standardowo tekst wprowadzany będzie przy użyciu rysika, jednak zapowiadana jest także wersja wyposażona w klawiaturę i większy wyświetlacz. Co ciekawe, po zastosowaniu odpowiedniej "przejściówki" do handhelda firmy OQO można będzie podłączyć także karty PCI. Otwiera to gigantyczne możliwości dla rozbudowy miniaturowego systemu. W odróżnieniu od zapowiadanych już komputerów ubieralnych, których ceny będą niezwykle wysokie, cena produktu OQO ma być porównywalna do low-endowych notebooków.W USA z pewnością zawrze się w przedziale 1 000 do 1 400 USD.

Ultra-Personal to debiut firmy OQO, jednak w jej skład nie wchodzą bynajmniej nowicjusze. W OQO pracują m.in. Colin Hunter (współzałożyciel firmy Transmeta), Jory Bell i Joe Betts-Lacroix (znani z prac nad Apple Titanium) oraz inżynierowie z laboratoriów badawczych IBM.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. troszke sie przejezyczyliscie... (autor: Shneider | data: 23/04/02 | godz.: 15:39)
    ...bo jest to grobsze niz podelko CD.
    http://www.linuxdevices.com/news/NS4054087444.html


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.