Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 22 kwietnia 2002 
    

Pamięć flash Intela do komórek


Autor: DYD | źródło: e-mail | 14:36
Podczas Intel Developer Forum (IDF) w Tokio Intel zaprezentował najwydajniejszą z aktualnie dostępnych pamięć Intel 1,8 Volt Wireless typu flash do telefonów komórkowych. Wykonana w zaawansowanej technologii 0,13 mikrona jest do czterech razy szybsza od innych pamięci dostępnych na rynku. Tak wysoka wydajność daje w efekcie dużą prędkość przesyłu danych, co z kolei przyśpiesza działanie aplikacji internetowych stosowanych w telefonach, takich jak przeglądarki internetowe, przesyłanie danych strumieniowych czy wiadomości tekstowe. Nowy układ pobiera też mniej energii niż standardowe pamięci flash, przez co żywotność baterii w telefonach jest dłuższa.

"Produkcja pamięci flash w technologii 0,13 mikrona umożliwia nam wyprzedzać konkurencję o jedną generację produktów, między innymi przez zastosowanie najwyższej klasy rozwiązania, które pozwala upakować wiele układów do postaci pojedynczego modułu." - powiedział Darin Billerbeck, wiceprezes Wireless Communications and Computing Group i dyrektor generalny Flash Products Group w firmie Intel.

W trakcie IDF Intel ujawnił także innowacyjne technologie produkcji pamięci flash, pozwalające stosować wysokowydajne układy pamięci w coraz mniejszych telefonach komórkowych. Technologie te łączą wiele układów pamięci o wysokiej gęstości z układami logiki pamięci do postaci pojedynczych pakietów, a następnie ponownie łączą tak utworzone pakiety. W rezultacie poziom integracji układów jest wyższy, a gęstość pamięci na mniejszej przestrzeni większa. Pierwsze, próbne egzemplarze pamięci wyprodukowanych w tej technologii powstaną pod koniec tego roku.

Produkty bezprzewodowe Intela wykorzystują trzy zasadnicze technologie: pamięć Wireless Flash, architekturę Intel XScale™ do przetwarzania aplikacji oraz Intel Micro Signal Architecture do przetwarzania sygnałów. Są one zoptymalizowane w celu uzyskania większej wydajności i zmniejszenia zużycia energii w urządzeniach przenośnych. Stanowią też podstawowy składnik Intel Personal Internet Client Architecture, sztandarowego produktu Intela do bezprzewodowych urządzeń typu handheld, łączących funkcje komunikacji głosowej z dostępem do Internetu.

Układy Intel 1,8 Volt Wireless Flash Memory będą dostępne w gęstości 64 i 32 Mb. Układy o gęstości 64 Mb są aktualnie w fazie produkcji próbnej i znajdą się w normalnej produkcji w sierpniu, natomiast układy o gęstości 32 Mb trafią do produkcji próbnej w czerwcu, zaś normalna produkcja rozpocznie się w październiku. Pod koniec tego roku rozpoczną się testy układów o gęstości 128 Mb - do produkcji trafią one w roku 2003.
Ceny wynoszą odpowiednio (w partiach po 10.000 szt.): układy 64 Mb - USD 14,91/szt., układy 32 Mb - USD 8,97/szt. Aktualnie wszystkie trzy odmiany pamięci są produkowane w technologii 0,18 mikrona.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.