Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 18 lipca 2011 
    

Intel modyfikuje plan wydawniczy chipsetów X79


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 14:15
(1)
Jakiś czas temu informowaliśmy Was o przesunięciu premiery procesorów z rodziny Sandy Bridge-E, przeznaczonych dla entuzjastów z końcówki roku na pierwszy kwartał 2012 roku. Wraz z nowymi procesorami zadebiutuje gniazdo LGA 2011, a pierwsi producenci już przedstawili nam swoje konstrukcje na różnego rodzaju targach elektroniki użytkowej. Okazuje się jednak że Intel zmodyfikował plan wydawniczy swoich nowych chipsetów X79 Patsburg, przeznaczonych dla najmocniejszych Sandy Bridge.

Mowa głównie o wersji Patsburg-D, która miała dostarczyć partnerom możliwość montowania na płytach głównych do 8 portów SATA/SAS 6 Gb/s dzięki dodatkowemu połączeniu PCI-E 3.0 3.0 x4. Wygląda jednak na to, że Intel miał problemy z tymi wersjami, toteż w momencie premiery platformy dla entuzjastów na rynek wkroczy jedynie wersja Patsburg-B obsługująca cztery porty SATA / SAS 6 Gb / s przez DMI. Pozostałe, bogatsze odmiany chipsetów pojawią się w późniejszym terminie. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jak zwykle, (autor: mFuker | data: 19/07/11 | godz.: 09:26)
    w późniejszym terminie lepsze sztuki.

    Intel musiał dobrze wyjść finansowo na robieniu papki w mózgach ludziom z mieszaniem w opcjach chipsetów H,P,Z.

    A wszystkiemu winny brak konkurencji. Jedni i drudzy robią klientów, aż d.spka pękają. Komisja etyki by się przydała, bo na sąd boży nie ma co liczyć ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.