Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 20 lipca 2011 
    

Warszawa'44 - Ślady Powstania Warszawskiego na smarftonie


Autor: DYD | 18:46
(4)
Muzeum Powstania Warszawskiego oraz agencja Adv.pl proponują nowe sposoby promowania historii poprzez udostępnienie użytkownikom smartfonów specjalnej "warstwy" z Miejscami Pamięci związanymi z Powstaniem Warszawskim. Po uruchomieniu aplikacji i załadowaniu warstwy użytkownik smartfona zobaczy na ekranie obraz z kamery wzbogacony o dodatkową zawartość: zdjęcia i informacje związane z tym miejscem, na które skierowana jest kamera w telefonie. Darmowe korzystanie z aplikacji możliwe będzie od 1 sierpnia 2011 r.

W ten sposób każdy użytkownik aplikacji będzie mógł popatrzeć na Warszawę raz jeszcze - przez pryzmat wydarzeń, jakie miały miejsce przeszło 60 lat temu. Na starcie lista obiektów do obejrzenia w "warstwie" liczy 73 sztuki.

"Layar to rozszerzona rzeczywistość w telefonie komórkowym. Dzięki współpracy odbiornika GPS, kamery oraz kompasu wbudowanego w telefon widoczny jest uaktualniany na bieżąco obraz z naniesionymi danymi dotyczącymi np. znajdujących się w pobliżu restauracji, muzeów czy stacji metra. W przypadku akcji realizowanej dla Muzeum Powstania Warszawskiego, będą to Miejsca Pamięci - mówi Przemysław Pawlak, Video & Motion Production Manager w Adv.pl odpowiedzialny za realizację projektu po stronie agencji.

Aplikację Layar można pobrać bezpłatnie 1 sierpnia 2011 r. ze sklepów internetowych: App Store, Android Market, Ovi Store. Layar działa na popularnych urządzeniach mobilnych takich, jak:

- iPhone 3GS
- iPhone 4 (OS 3.1 albo nowszy)
- telefony z systemem Android (v1.5 lub nowsze)
- Nokia C7, C6-01, E7, N8 i N97 (z najnowszą wersją systemu Symbian)

Layar oficjalnie nie jest przeznaczony na tablety, ale będzie działał na iPad2 (wersja 3G) oraz na większości tabletów z Androidem.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. yyy yyy (autor: RusH | data: 21/07/11 | godz.: 01:44)
  eeeeeeee aaaaa

  nie da sie sluchac


 2. @up (autor: agnus | data: 21/07/11 | godz.: 08:56)
  Ale o 'so 'chozi?

 3. hmm (autor: Drow | data: 21/07/11 | godz.: 20:38)
  ciekawa inicjatywa

 4. Bardzo dobry pomysł.. (autor: Bart Simpson | data: 2/08/11 | godz.: 00:30)
  choć na bardzo małą skalę, niestety. Firma z ambicjami powinna wypuścić aplikację działającą w ident. sposób ale obejmującą cały temat np. II Wojny Światowej; wtedy to byłoby coś i uważam, że sukces takiej apki byłby zapewniony. Oczywiście temat mógłby dotyczyć również epok historycznych itp. itd. - rozwiązań jest tu cała masa.. W sumie za dużo tu podpowiadam - gdybym miał odpowiedni budżet sam bym coś takiego wdrożył..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.