Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 26 lipca 2011 
    

Słów kilka o Opteronach z Bulldozerem - w sprzedaży już za miesiąc


Autor: Wedelek | źródło: Nordic Hardware | 10:54
(2)
Architektura Bulldozer zostanie zaadaptowana nie tylko w zaplanowanych na wrzesień procesorach Zambezi i trafi również do serwerowych CPU Opteron. Po raz pierwszy nowe układy dla serwerów AMD zaprezentowało w ubiegłym miesiącu w Niemczech, ale aż do chwili obecnej nie znaliśmy dokładnej specyfikacji tych modeli. Dziś wiadomo już że nowe procesory będą taktowane zegarem od 2.1-3.0GHz i zostaną podzielone na dwie rodziny: Interlagos, obejmującą wersje 8, 12 oraz 16 rdzeniowe a także Valencia która zostanie zasilona modelami 6 i 8 rdzeniowymi.

Procesory Interlagos są zgodne z podstawką G34, dysponują czterema kanałami pamięci i po zmianie BIOS'u będzie można z ich pomocą unowocześnić starsze konfiguracje oparte o CPU Magny-Cours. Valencia natomiast pasuje do gniazda G32 i posiada dwukanałowy system pamięci.

Z nowych Opteronów postanowiła skorzystać należąca do Acera firma Gateway, która planuje rozpocząć sprzedaż w przyszłym miesiącu.

Poniżej znajdziecie więcej szczegółów na ten temat.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Teraz wiadomo po co opozniaja buldozery (autor: VP11 | data: 27/07/11 | godz.: 09:32)
    Chca najpierw wyjsc na rynek serwerow, tam wieksza kasa, a nie maja mozliwosci fizycznej robienia nowych procesorow w duzej ilosci.

  2. @up (autor: Plackator | data: 27/07/11 | godz.: 12:40)
    Prawie zgadłeś, jest jeszcze jedna rzecz ważniejsza od bulldożerów na rynku deskopowym, która aktualnie trwa...
    Lliano i brazos, moce produkcyjnie głownie są skupiane na nich, później moce są kierowane na rynek serwerów, a na końcu dopiero deskopowe buldki.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.