Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 23 kwietnia 2002 
    

Xeon do dwuprocesorowych serwerów


Autor: DYD | źródło: e-mail | 19:01
Intel wprowadził procesor Intel Xeon w wersji 2,4 GHz przeznaczony do dwuprocesorowych serwerów i stacji roboczych, wyposażony w 512 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu w najnowocześniejszej technologii 0,13 mikrometra. Intel Xeon to pierwszy przystosowany do pracy w systemach dwuprocesorowych produkt, wytwarzany na płytkach półprzewodnikowych wielkości 300 mm. Zwiększenie płytek półprzewodnikowych oraz zmniejszenie pojedynczego układu obniża koszty produkcji i zwiększa jej wydajność. "Platformy z procesorami Intel Xeon zapewniają najlepszą skalowalność, wydajność i wskaźnik cena/wartość" - powiedział Mike Fister, wiceprezes i dyrektor Enterprise Platforms Group firmy Intel. "Bezustanne zwiększanie częstotliwości taktowania i wydajności systemów z procesorami Intel Xeon prowadzi do ciągłej przewagi naszej firmy nad platformami z procesorami RISC".

Serwery internetowe ogólnego przeznaczenia i do obsługi klientów, wyposażone w jeden lub dwa procesory, są coraz częściej stosowane w przedsiębiorstwach realizujących funkcje e-biznesowe, takie jak hosting serwisów WWW, buforowanie danych, wyszukiwarki, zabezpieczenia i obsługa mediów strumieniowych. Serwery z procesorami Intela są bardzo ekonomiczne oraz zgodne z panującym obecnie w projektowaniu infrastruktury trendem skalowania według modelu scaling out (tj. przez rozłożenie obciążenia na większą liczbę serwerów, a nie przez zwiększenie mocy serwera). Taki model przedsiębiorstwa daje usługodawcy możliwość szybkiej instalacji większej liczby serwerów, a co za tym idzie obsługi rosnących obciążeń, przy jednoczesnym uzyskaniu nadmiarowości pozwalającej na zwiększenie niezawodności i dostępności.

Procesor Intel Xeon do serwerów dwuprocesorowych jest oparty na mikroarchitekturze Intel NetBurst i jednym z pierwszych, w których zastosowano opracowaną przez tę firmę technologię Hyper-Threading. W przypadku dwuprocesorowych serwerów stosuje się zestaw układów Intel E7500, natomiast w przypadku dwuprocesorowych stacji roboczych - zestaw układów Intel 860.

Oczekuje się, że platformy oparte na nowym procesorze zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych kilku miesięcy przez szereg światowych producentów, takich jak Compaq Computer Corporation, Dell Computer Corporation, Gateway, Hewlett-Packard, IBM oraz SuperMicro.

Zestaw układów Intel E7500 zapewnia dwa razy większą przepustowość przesyłu do/z pamięci, niż dotychczasowe platformy z pamięcią SDRAM. Nowy zestaw układów zapewnia większą szybkość dostępu do pamięci, co pozwala uzyskać wyższą wydajność platformy oraz aplikacji serwerowych intensywnie korzystających z wejścia-wyjścia.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Intel planuje wprowadzenie całej gamy modułów do budowy platform serwerowych, kompatybilnych z procesorem Intel Xeon i zestawem układów Intel E7500. Wśród tych nowych produktów będą płyty główne serwerów i chassis wyposażone w dwa procesory Intel Xeon, układy wejścia-wyjścia PCI-X oraz pamięć DDR.

Cena procesora Intel Xeon 2,4 GHz z 512 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu w technologii Advanced Transfer Cache wynosi 615 USD (w przypadku zakupu w partiach po 1000 szt.).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.